Benelli Tre 1130 K (2008)

Vlastník BobRF
Vloženo 5.4.2017
Aktualizováno 11.7.2019

Výjimečný výkonný motocykl s nepřehlédnutelným designem!

Motorka koupena od wasabi (Praha)

Ducati Multistrada 1100S: Mala nabidka vysoke ceny
Triumph Tiger 1050: Vysoké ceny vzhledem k datu výroby a vysokému nájezdu km

První dojmy - Překvapila mne ve všem na živo jsem ji viděl poprvé Benelli je u nás výjimečná moto! Přes to výborná zkušební jízda výkon super nadchly brzdy posez podvozek ochrana proti větru super!

Motorku bych doporučil pro - Každému kdo chce výjimečnou moto co má duši charizma a nemá strach s Italek! Obvykle je hani lidé co je nikdy nevlastnili a nic o nich neví!

Doplňky na motorce - Vše originál Tre-K doplňky nepotřebuje v základu panceřové brzdové hadice lehká kola brembo, DNA vzduchový filtr,iridiové svíčky a vzhledem k podmínkám na STK u nás?!

Benelli byla až 3 moto v mém výběru. Ducati Multistrada je jich málo a chyběl mi výkon! Triumph Tiger 1050 tam výkon byl ale vysoké ceny ke stavu a km na tachometrech! Na Benelli jsem se jel jen kouknout majitel na kosmetiku čištění moc nedal ale servis na to dbal! Nastartovala okamžitě dlouho jsem ji prohlížel přece jen necelých 13000km u tohoto roku výroby?! Ale stav spotřebních věci odpovídal. Doma po umytí vše ok bez škrábance stav A1! Stáhl jsem si manuál přeložil důležité servisní věci a jezdím mám 800km najeto a Tre-K mne neustále překvapuje jen kladně myslím že při poctivým servisu bude vše super už jsem pár Italských moto vlastnil netřeba se bát náhradní díly myslím taky nebudou problém ve světě jezdí Benellli celkem dost. Spotřeba na sportovní palivovou mapu 8,5 litrů vzhledem k jízdě pohoda.Turistickou palivovou mapu jsem ještě nezkoušel tak nevím ale pokud budu cestovat za za 7 litrů tak budu spokojen jinak není problém přehrát palivovou mapu jak píše v profilu Wenca.
Tak máme za sebou dovolenou Chorvatsko,Bosna Hercegovina od koupě najeto 3200km. Po městě v otáčkách okolo 3 tisíc absolutní pohodlí je to hodná holka nad 4 tisíce opravdový kopanec a do omezovače jede pekelně! Chlazení je opravdu předimenzované a i v 37 stupních ve městě pokud se pohybujete 15km v hodině tak ventilátory jdou minimálně!!! Tolik diskutovaná spotřeba kombinace pohodové jízdy a střelby nad 150km v hodině 6,7lt byl jsem hodně spokojený. Nádrž i když píšou 22lt tak palivoměr po 200km prázdná nádrž a dotankoval jsem po víčko max 15-16lt musím zkusit kolik ujedu celkově na plnou nádrž po suchou? Pohodlí na dobré silnici výborné rozbité silnice Bosny vás trochu vytřesou na ouddoor spíš Amazonase . Jizdní vlastnosti jsou i v utáhlých vracečkách perfektní neujede vám opravdu žádná moto na rovinkách jedině supersporty co letí 300km! Zadní guma bohužel odešla a to byla cestovní metzelerka Z6 otázka kolik na ni najel bývalý majitel příští obutí musí být dvoutřísměsovka nejlíp pirelli angel gt. Ještě otázka palivových map jezdím raccingovou chování na 1 economy je ucukaná a sem tam při prudkém zastavení zhasne motor. Tak to prozatím vše Benelli tre-k je povedený moto!
29 června 2019 Benelli na servisní upravě u Vaška Nývlta ve Velkých Svatonovicích výměna vstřikovačů uprava airboxu plně otevřená vyfuková přívěra
nahraná nová palivová mapa.!!!
Výsledek těchto ůprav plný výkon 103kw hladký průběh výkonu od nizkých otáček až po omezovač snížená spotřeba o 1´až 1,5 litru podle stylu jízdy uplně jiná moto každému majiteli BENELLI jakehokoli modelu doporučuji Vašek těmto motocyklům rozumí a vše má z vlastní zkušenosti vše zkouší na svem TNT které má v suprovém stavu!

Amík
Amík napsal 03.04.19 v 19:34 10b.

Krásný stroj.

Frankie
Frankie napsal 19.04.17 v 19:52 9b.

Zajímavá a netuctová motorka

WEXTN
WEXTN napsal 15.04.17 v 22:45

Opravdu zajímavý kousek, tak snad bude dělat radost hodně dlouho

miraoras
miraoras napsal 15.04.17 v 15:02 10b.

Pěkná,tak ať slouží k obrazu Tvému.

Jurza
Jurza napsal 07.04.17 v 14:01 10b.

vypadá skvěle :) tak ať slouží