Yamaha XV 1700 Road Star (2010)

Vlastník Paco666
Vloženo 4.4.2017
Aktualizováno 7.7.2023

Kraska, super farba, biela perlet na nadrzi, vsade samy chrom, proste cukrik.

Suzuki C1800 Intruder: Suzuki som mal predtym, chcel som nakoniec skusit inu znacku.
Honda VTX 1800: V prijatelnej cene boli len starsie rocniky.
Kawasaki VN 2000 Classic: Ziadna solidna nebola akurat na predaj.
Yamaha XV 1900 Midnight Star: Povodne som chcel tuto, ale nahoda chcela inak.

První dojmy - Nejaku skusenost som s touto masinou uz mal, takze som zhruba vedel do coho idem. Sadli sme si hned od prvej jazdy.

Motorku bych doporučil pro - Masinka vhodna pre kohokolvek s normalnym myslenim. Dokaze bezpecne na nej jazdit aj zaciatocnik, pokial nezabudne na to, ze brzda je skor na spomalenie ako na nejake aktivne zastavenie na 10 metroch. Ale zas ma dost vykonu aj na sviznejsiu a zabavnu jazdu.

Doplňky na motorce - Zatial taka ako pri kupe, teda predne plexi, predne a zadne padaky, predne predkopy, pridavna rampa so svetlami, opierka spolujazdca. Mnou len vymenene kanadske predne svetlo za LED parabolu s eckom.

Po predaji mojej prvej (poriadnej) masinky, t.j. Suzuki Intruder VL 1500 pred pol rokom som mal stale pocit, ze mi nieco chyba. Este stastie, ze bola dlha a kruta zima, takze sa to dalo vydrzat. Chlapi, s ktorymi som obcas jazdil maju Yamahy Road star 1700 v starsich rocnikoch (karbose) a mal som moznost sa na nich previezt. Celkovy prejav Yamahy oproti Intruderovi mi prisiel taky kultivovanejsi, pohodovejsi. Povodne som chcel Midnightstar 1900, ale zhodou okolnosti som uvidel tuto a bolo rozhodnute.

Najazdene mame spolu zatial len cca 200 km, takze nic moc. Nejaky mesiac (a prachy) zabralo prihlasovacie konanie, ale uz je konecne na znackach, takze sa to dufam bude lepsit a kilometrov utesene pribudat. Po tych par kilometroch mozem povedat, ze jazdny prejav je ovela prijemnejsi ako na Intruder 1500. Pohodlnejsie a a akosi prijemnejsie zvlada mierne nerovnosti, pride mi o dost lepsia v ovladatelnosti pocas jazdy v zakrutach, pripadne pri obchadzani nerovnosti na ceste. Motor je uz "striekacka" a ma pekny tah aj v spodnych otackach, coho som sa trocha obaval. Vacsi objem oproti Intruderovi 1500 je citit. Predna brzda podstatne lepsia, dva kotuce vpredu maju urcite svoj vyznam. Viac pocitov z jazdy snad az cosi spoju najazdime.

V najblizsej dobe pride urcite k vymene vyfukov, ten zvuk "holiaceho strojceka" mi k nej vazne nepasuje, zvyknuty som na nieco ine. Akurat si neviem z ponuky vybrat. Ci kupit overene od znacky ako je Cobra, Vance&Hines (aj ked neviem ci robia zvody pre masiny s lambda sondami), alebo si dat nieco ukuchtit napr. v Creptuse... Uvidime, mozno niekto poradi svoje skusenosti.

PS: ak by bol zaujem, podarilo sa mi zohnat komplet servisny manual v anglictine pre tieto novsie rocniky Road starov.

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 07.07.23 v 21:58 10b.

Krása.

Hany_pce
Hany_pce napsal 23.04.19 v 15:29 10b.

Pecka

Dawe70
Dawe70 napsal 18.04.17 v 20:11 10b.

Krásná barva , mám tu samou .

Lonelyrider
Lonelyrider napsal 14.04.17 v 15:27 10b.

Krasavice nevšední...

tatíkPé
tatíkPé napsal 11.04.17 v 22:17 10b.

Super kousek, těžká vozba , 10 b. a přání mnoha pohodových kilometrů.