Triumph Speed Triple (2012)

Vlastník Jakub
Vloženo 20.3.2017
Aktualizováno 5.4.2024

Asi to všichni znáte. Začínající sezóna 2017 mi vnukla myšlenku zkusit zase něco jiného. Speed se mi dlouho líbil tak jsem začal koukat po inzerátech. Padlo rozhodnutí, že prodám ZZR 1200 i Tuono, aby bylo střelivo. Tuňák byl super motorka, je čas jít dál

Yamaha FZ1 N: Věřím, že jede fajn, ale pořád je to tuctový japonec..
Aprilia Tuono V4R: Asi na něj někdy dojde, ale zatím stále dost drahé.

První dojmy - Jednou takhle v sobotu jsem jel za kamarádem do jižních čech a ráno jsem si vzpomněl, že někde na jihu jsem viděl inzerát na speeda. Ideální příležitost to spojit. Takže rychlý telefonát, majitel řekl, že není problém, jen moto vytáhne z obýváku. Tak se jelo. Když jsem tripla viděl, bylo vymalováno. Věděl jsem, že to je on. Pak už to šlo rychle a týden na to jsem ho vezl domu.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny, kteří se chtějí bavit při každé vyjížďce.

Doplňky na motorce - Laufy SC Project.
Padáky v přední ose a kryty motoru R&D.
Páčky Rutan.

Zrcátka do konců řidítek (z new modelu).
Gipro.
Full floating kotouče.
Led blinkry.
Drzak SPZ.

Tlumič řízení.
Karbony z R modelu.
Nějaké doplňky z katalogu Triumph (nádobky na kapalinu, držák spojkového lanka, kónická miska v zadním kole).
Snížení světel (cca o 2cm níže a blíž k motorce).
Polepy.
Quickshifter zn.Healtech (jednoznacne nejlepsi vec co jsem kdy na moto dal).

Kategorie NAKED mě uchvátila a prostě mě tyhle motorky baví. Jelikož jsem již vlastnil jednoválce, řadové čtyřválce a V2 hlodalo ve mě pořád zkusit taky ten bájný tří hrnek. A v Triumphu ho připravili velice dobře. O motoru a jeho projevu je toho popsáno všude mraky a je vynášen do nebes. Je to fakt tak dokonalý? Nevím jestli dokonalý, ale je to úžasný. Tenhle koktejl angláni namíchali sakra dobře. V přímém srovnání s V2 je síla a zátah srovnatelný, ale v mnohem větším spektru otáček. Prostě čistá dávka emocí bez dnešních všude přítomných asistentů. Brzdy jsou zase o level dále. Příjemně mě překvapila přístrojovka, vše krásně čitelné a mnoho užitečných informací, které nabízí.

Uvídíme jak na tom bude při občasných vyjížďkách ve dvou. Při prodeji ZZR jsem doma zaslech postesk na čem pak budeme cestovat a kam si dáme věci, když nebudeme mít tři kufry. Zvolil jsem nekompromisní argumentaci, že speed je na cestovaní ideální... Tuším, že tohle se mi bude vracet..

petr1000001
petr1000001 napsal 03.03.22 v 22:21 10b.

Čau Kubo,až teď tu koukám na ty parádní fotky a musím říct,že jsi taky pěkně ujetej Asi tak jako já,jako většina tady a to je pecka 10bodů

Hříbek
Hříbek napsal 03.07.20 v 10:38 10b.

Moc pěknej speed snizeni světel je jednoduchý? Vypada o moc lip v zakladu jsou strašně vysoko ať dělá radost

petr1000001
petr1000001 napsal 21.05.20 v 22:24

Nazdar,kdy vyrazíme ?

koubasj
koubasj napsal 21.12.18 v 10:09

Co dodat,moc pěkná mašinka,sám jsem ji taky pořídil

koubasj
koubasj napsal 21.12.18 v 10:07 10b.