Suzuki DL 1000 V-Strom (2006)

Vlastník Liborista
Vloženo 5.2.2017
Aktualizováno 23.3.2017

Zábavná, cenově dostupná, pěkná, s dostatečným výkonem.

Honda XL 1000V Varadero: Těžší, dražší, není tak zábavná.
Aprilia ETV 1000 Caponord: Nedůvěra ke spolehlivosti.
Triumph Tiger 1050: Nějak mi nepad do oka.

První dojmy - Sedli jsme si hned při první jízdě před koupí. Nebylo co řešit.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil klidnějším jezdcům na krátké i dlouhé výlety.

Doplňky na motorce - Boční plastové kufry, plastový top case, hlavní stojan, držák na mobil.

Po cca 25-letech opět vlastní motorka, takže nejsem žádný znalec, ale pár slov sem přidám.
Původně jsem koukal po Varaderu. Po zkušební jízdě musím říct že to vůbec není špatná motorka, ale připadá mi taková moc klidná - přesně na absolutně pohodovou jízdu na delší cestu. Tak jsem testnul Stromka 650. Tam to bylo veselejší - supr i na svezení "kolem komína". Ale jelikož jsem si kdysi půjčoval Hondu VF 1100 Sabre, tak mi tam chybí nějaký ten koník - hlavně při větší zátěži.
Tak padla volba na DL-1000. Po objetí X inzerátů, kde se "borci" snaží prodat velkou ojetinu za velký peníz jsem ji našel. Majitel neměl na ježdění moc času - najeto 21000 km, v origo stavu - až na nějaké drobné šrámy. Už při prvních kilometrech mi bylo jasné že je to ona.
Od srpna jsem najel něco přes 3500 km při průměrné spotřebě 5,8 l. Ježděno do práce - 15km, "kolem komínu" - do 200km, jedna delší vyjížďka cca 600km, samozřejmě mezi tím testy "co to umí".
Musím dát za pravdu všem co píší o litrových "stromcích" - nemá rád nízké otáčky, má nízké "břicho" - s těžším batůžkem škrtá o silnici i při nastavení tlumiče na max., a brzdy by mohly být ostřejší. Ale každá moto má nějaký mínus.
Protože jsem ji koupil na silničním obutí, tak jsem ji ještě nezkoušel v terénu - ale dá se čekat, že si bude třeba dávat pozor na světlou výšku.
Jak na cestě, tak i na parkovišti se s motorkou manipuluje velice slušně (hlavně na parkovišti je znát nižší hmotnost oproti Varaderu).
Na dlouhé cesty by to asi chtělo deflektor, nebo jiné plexi. Měřím 185 cm a při rychlejší jízdě cítím dost velké turbulence kolem helmy - jinak vše O.K.
Batůžek si vzadu "lebedí", a já vpředu také. Je to vážně pohodlná motorka, a dá se s ní jezdit jak pohodově, tak i trochu ostřeji.
---

Tak jsem Stromkovi pořídil nový topcase:

A také nabíječku na mobil.
Za návod velké díky Pajiiikovi + Jirin.sv. Kdo bude chtít, najdete návod na http://www.suzukisv...73-din-zasuvka-na-sv

libac22
libac22 napsal 04.04.18 v 18:54 10b.

Sakra to je tank , ale líbí se mě to

Čadil
Čadil napsal 30.03.18 v 16:45 10b.

Clint.
Clint. napsal 17.01.18 v 21:05 10b.

Pekny kousek preji spousty pohodovych kilometru a kratkou zimu

Myschan
Myschan napsal 12.02.17 v 11:33 10b.

Ať slouží

Jojko
Jojko napsal 09.02.17 v 06:42 10b.

Vítej v lese, lesníku Jsem si po 30 letech na 1000 netroufl, tak mám malého. I tak jsem max spokojen.