Yamaha Tracer 9 / 900 (2016)

Vlastník valmar
Vloženo 25.12.2016
Aktualizováno 25.12.2016

3 valcovy univerzal, co Vas zavezie aj niekam dalej, ale uzijete si aj kratke radovanky

Motorka koupena od Yamaha Vallo Povazska Bystrica

První dojmy - Super motor, prijemna prevodovka, perfektne svetla, nic moc ochrana pred vetrom a aerodynamicky hluk

Motorku bych doporučil pro - Pre toho, komu sa paci, najde vyuzitie jej schopnosti a odpusti jej nedostatky ☺

Doplňky na motorce - Ako bonus som dostal od predajca original padacie protektory na motor (tu sumu by som asi dobrovolne za ne nedal), GIVI bocne nosice a kufre a najme nove plexi PUIG touring s deflektorom. To som pred zimou stihol len namontovat, zatial nevyskusal, ale aj tak dufam v rapidne zlepsenie.

Po mojej prvej motorke, V-strom 650 XT (vid moj profil) a najazdenych 11000km za sezonu, ujasneni si, co chcem vlastne jazdit a ze ani lahsi teren ma vobec nelaka, som zatuzil po niecom rydzo cestnom. Po niecom, co sa mi bude pacit aj vzhladovo, zavezie ma po ceste aj niekam dalej v relativnom pohodly a bude mat slusnu vykonovu rezervu. To vsetko som nasiel u mojej Yamahy MT-09 Tracer ☺.
Nakolko sa mi podarilo motorku opat kupit tesne pred zimou, tak mam na nej najazdenych len niekolko 100viek km. Ako najvacsi rozdiel vidim samozrejme motor. 3valcovy reaktor baziaci po otockach, stale plny sily a ucukany pod 3000 otackami. Pre mna super prijemna prevodovka, plne dostacujuce brzdy, prijemny zvuk z vyfuka a v testoch malo spominane a o to paradnejsie svietacie LED svetla.
Jedine, co bolo pre mna sklamanie, je pre mna nedostacujuca ochrana pred vetrom a z nej prameniaci neprijemny aerodynamicky hluk nad 80km/h. To je fakt problem, moj interkom bol zrazu nepouzitelny a nepomohol ani pridavny deflektor na povodnom plexi. A tym sa blizim k doplnkom a zmenam, co som doteraz na moto vykonal.

DickTracy
DickTracy napsal 24.01.17 v 08:41 10b.

S tým PUIG-om budes spokojny, mam ho vyskúšaný. Origo plexi bolo mizerné a prekvapivo aj GiVi nestál za veľa. Tie prídavné nádrže vyzerajú fakt mohutne - máš v nich prídavné spaľovanie, príp. výsuvné pomocné koliečka? Asi sú za jazdy lepšie ako 50l top case...

greydog
greydog napsal 30.12.16 v 14:52 10b.

speroure
speroure napsal 29.12.16 v 22:48

Parádní Jak jinak než za 10 b.

Black123
Black123 napsal 26.12.16 v 09:41 10b.

Pěkná barevná kombinace a myslím, že i super volba. Dávám též 10b.

Miňo-BB
Miňo-BB napsal 25.12.16 v 19:30 10b.

dobrá voľba jasných 10