Husaberg FE 450 (2008)

Vlastník Alexanderovic
Vloženo 11.11.2016
Aktualizováno 11.11.2016

Nezáludná miss lehké váhy se švédskými kořeny. Hmotnost jako 125ka, výkon jako tupá 650ka a potenciál výtěze MS v enduru.

Motorka koupena od standahornet9 (Hostivař)

Husaberg FE 550: Prý se nemusí tolik točit, trochu míň žere a menši opotřebení. Ale je to prej bestie.
Yamaha WR 250F: Když už si človek zvyk na krouťák 400ccm, tak se mu moc dolu nechce :-)

První dojmy - Na ostrou mašinu tak ostrá neni. Výkon přímo úměrný DRZku. Ale hlavní roli zde hraje hmotnost. Natankovaných 120kg se staví na zadní s vrknutim rukojeti, což umožňuje mnohem plynulejší proplouvání lesem. A když přece jenom občas spadne na zem, tak ji zvednu snad vždy. Hlavně doufám že mě v terénu motorka posune zas o kus dál a jednoho dne budu jezdit stejný ixtrým enduro jako kluci z offmota.

Motorku bych doporučil pro - lesomrdalum

Doplňky na motorce - Touratech držák na GPS, kterej přehuzuju z motorky na motorku.
A "padáky" kolem palubního počítače ze zohýbaných trubek.

Husaberg je prostě něco krásnýho. Takovej surovej, jednoduchej, pomalu vymírající druh. Žádná oranžáda. Měl by toho prej vydržet hodně i co se týče hrubšího zacházení. A kdo viděl moje motorky, tak ví že to se hodí.
Když jsem před lety pořizoval první enduro štítil jsem se ostrý mašiny kvuli servisnim intervalum. Ale i s tim tupym endurem člověk dospěje do fáze, kdy na něm o víkendu jezdí a v týdnu stejně furt jenom montuje. Kvuli gumám jsem už taky překonával silniční přesuny raději v dodávce, takže pro tupou motorku jednoduše už nebyl důvod.
Proč zrovna Berg a ne Japonce či KTM? Ani pořádně nevim, prostě se mi líbil, ani jsem ho předtim pořádně neporovnával s konkurencí. Jen jsem se na něm dopoledne před koupí svezl u známýho a vyhovoval. Tak uvidíme jak dlouho mi vydrží.

Po pořízení jsem naházel polámaný plasty, sundal zbytečnosti jako světla a vyrazil na první projížďky. Následovalo už potřebný seřízení ventilů. Při další projíždce už pořádně nefungovala spojka, furt nahoře lezlou bublink, i po "odvzdušnění". Takže už řešim první "závadu"

SojkinXR6R
SojkinXR6R napsal 14.11.16 v 11:43 10b.

Tak s touhle za chvíli strčíš celý offmoto do kapsy :)
Ať drží, sou to poctivý stroje