Honda CRF 250L (2015)

Vlastník Lubos28
Vloženo 7.11.2016
Aktualizováno 7.11.2016

Endurko ktoré vás odvezie všade či už je to les alebo asfalt . Na údržbu nenáročná mašina dobra pre začiatočníkov a mierne pokročilých.

Motorka koupena od RP MOTO Prešov - Posledný kus za zvýhodnenú cenu :). Zavolal som, dohodol, prišiel, poobzeral,vyplatil a šiel domov na novej mašinke :).

První dojmy - Pri prvej jazde z predajne na mňa zapôsobila naozaj dobre aj mi tak sadla a po prvých pár km som si s ňou už slušne rozumel :). Trochu som sa bál pneumatík v spojení s asfaltom, ale ukázalo sa že držia slušne a nikdy som s nimi problém nemal.

Motorku bych doporučil pro - Odporúčal by som ju začiatočníkom aj mierne pokročilým ženám a chlapom nižšieho vzrastu skôr nie pre relatívne vysoké sedlo. Podla mňa je super ako niečo medzi 125 a 600, ak niekto nechce skočiť z úplne slabej moto na poriadne kone pod zadkom ;) a pre tých ktorí radi jazdia asfalt a vždy ich to ťahá aj odbočiť na poľné a lesné cesty.

Veľa som o nej čítal na internete a nakoniec to bola dobrá voľba ktorú neľutujem :).
Keď som ju zbadal v predajni veľmi sa mi zapáčila spĺňala asi všetko čo som potreboval kedže som hľadal enduro a o niečo silnejšie ako bola moja stará 125ka.
Rozmýšľal som aj o naháčoch ale nevedel som sa rozlúčiť s lesom :D tak som ostal pri endurách. Pneumatiky univerzálne a myslím si že veľmi slušné vlastnosťami aj životnosťou. Odpruženie zvláda terén v pohode no nie je to žiadne ostré enduro na ťažký terén a skoky. Zvuk je pekný a tichý čo mi vyhovovalo hlavne v lese. Brzdy postačujúce úplne všade :). Spotreba myslím že slušná pri svižnej jazde a jazde v lese 5l na100km. Motor kľudný nie je to žiadny dravec ale v lese ma vytiahol aj do strmákov dokonca aj so spolujazdcom tam kde to pneumatiky dovoľovali.
Na asfalte super vo vyšších otáčkach sa cíti lepšie :) do tých 120 km úplne v kľude, najviac som šiel 132 km/h ale to už som skôr motorku trápil. Na asfalte som bol naozaj prekvapený ako s ľahkosťou a istotou sa na nej dá jazdiť a to naozaj v slušnom tempe. Najviac som ju vždy využíval na krátke trate a do lesa, v prípade dlhšej jazdy tak do 100km už bolí zadok pretože sedačka nie je nič moc pohodlná, najviac som šiel asi 150km a to už som sedel skôr na stehne ako na zadku :D . Pre mňa to je ešte relatívne malá motorka kedže mám 192 cm :D ale určite nie je najvhodnejšia pre ľudí nízkeho vzrastu. Celkovo som s motorkou spokojný najazdil som na nej za dva roky skoro 5000 km. V lese bolo pár pádov ale nič vážne... kto jazdí enduro ten vie :D... inak bez poruchy alebo nejakého problému, menili mi len olej a olejový filter v rámci servisných prehliadok. Servisný interval je super raz ročne alebo 12000 km. Opäť sa mi potvrdila spoľahlivosť značky Honda.