Aprilia Tuono 1000R (2003)

Vlastník honzaVTR
Vloženo 17.10.2016
Aktualizováno 18.3.2021

Vloženo: 10.03.2018, Uskutečněno: 10.03.2018, Stav tachometru: 32885 km, Zhlédnuto: 14x

Klasická - každoroční - výměna oleje, liju Motul 15W-50 a filtr Champion. Zároveň kontrola airboxu, stavu vzduchového filtru.

Proběhla výměna předního kolečka ze 17ti na 15ti zubé - jezdím přes město do práce a trochu mi vadí to spojkovaní, tak by to mohlo trošku pomoct na úkor maximálky - ale o tom to přeci na Tučnákovi ani není, ne?

Řetěz zatím stačí na délku, provoz ukáže jestli bude potřeba ubrat jeden článek kvůli napínání až se začne tahat řetězovka. Jak budu o něco chytřejší, tak dám report jak moc se změnilo chování v nízkých otáčkách, spotřeba, hlučnost atd

Update co se týká 15z primáru - motorka točí o něco málo víc, kdo by to kdy řekl,že? , ale - na dvojku není problém posbírat se v klidu od nějakých 30km/h bez škubání, 6tka na plynulý, ne koule rvoucí, záběr lze od nějakých 95km/h.

Kdo jezdí hodně po městě, tuhle úpravu doporučím, bike se mnohem líp jezdí, člověk tolik nespojkuje. Na dálnici je optimální rychlost tak těch 150+/-, kdy to točí cca 5000rpm. Je to takový kompromis mezi vibracemi a rychlosti. Spotřebu nesleduju do každé decky, ale normálním, ježděním i s 15tkou primárem jsem kolem 7l, podle plynu že jo, není problém jezdit i za víc, dálku o fous min, ale přeci jen je to litr a Tuono není motorka pro toho kdo moc řeší spotřebu

Pištaaa (0) napsal 19.03.2018 v 21:33

Ahoj,
mám taky Tuono 2003 a chci se zeptat, jak se změnil projev po výměně pastorku a se kterým konektorem je problém?
Díky Pišta

• Oprava blinkru

Už když jsem motorku přivezl, tak k levému zadnímu blinkru byl natažený zepředu dodatečný kabel, po jehož odpojení blinkr neblikal. Přišel den bud já, nebo blinkr :-D Ital to opravil způsobem sobě vlastním - někde se

Vloženo: 10.09.2020
    Uskutečněno: 30.08.2020
  • Výměna plynových lanek

Staré už to mělo za sebou, mělo moc velkou vůli. Výměna za origo z bouračky. Hned to jede líp! B-)

Vloženo: 16.07.2020
    Uskutečněno: 16.07.2020
  • Renovace předního světla

Začala se loupat krycí vrstva, nebylo na co čekat. Nejdřív smirek pod vodou 800/1200/2000, poté 2K lak ve dvou vrstvách se tři minutovým odstupem mezi sebou. Výsledek naprosto dostačující. 2K lak jsem zvolil schválně, p

Vloženo: 06.07.2020
    Uskutečněno: 06.07.2020