Suzuki DL 1000 V-Strom (2014)

Vlastník Stanley78
Vloženo 22.9.2016
Aktualizováno 26.3.2017

Láska na první pohled. Motorka byla u Tasse naleštěná, že nová nebyla tak pěkná. Měla najeto 11t v luxusním stavu, původ v Germánii. Jednání slušné, sleva neposkytnuta ale s tím jsem počítal.

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum Tass (Chrudim I)

BMW R 1200 GS: Cena
Honda VFR 800X Crossrunner: Našel jsem technika na Suzuki

První dojmy - Je to moje první motorka. Řidičák je ještě horký jak mi ho vydali. Když mi Mates motorku nachystal a já jsem si pro ni dojel ku Praze, tak jsem se nemohl dočkat, než na ni sednu, nemohl jsem ani dospat. Když jsem se nasoukal do hader, tak se sešlo asi 5 chlapů na motorku podívat a že prý počkají, až odjedu. No víc jsem si nemohl přát a tak jsem s největší opatrností odjel děkujíc všem svatým, že jsem to na tom štěrku před dílnou a chlapama nepoložil. Od dílny doprava po route 38 směr Kolín - Čáslav - Havl. Brod - Jihlava - Třebíč - Náměšť. Chtěl jsem se vyhnout dálnici, nevěřil jsem si...První kilometry jak panic...ale...všechno šlo tak nějak samo. Řazení přesné. Mašina nádherně ovladatelná. Posed vynikající. Výhled - panoramata! Všechno tak akorát. Jako by někdo podle mně udělal mašinu. Brzdy - četl jsem recenze o všem špatném a tak jsem měl strach...a poučil jsem se. UŽ nebudu věřit recenzím. Krásně čitelné, žádné kousavé, prostě pro mně ideál. Chvíli jsem se s motorkou sžíval dokud jsem nedojel první kamion...asi 3km jsem si dodával odvahu a pak jsem měl asi kilometr výhled a nejelo nic, tak jsem to zkusil. Zbytečně jsem si podřadil a otočil plyn...motorka mi začala ujíždět tak, že jsem musel ubrat...předjel jsem kamion a pořád kilometr...no, tak jsem si ještě pár zrychlení vyzkoušel a zjistil jsem co a jak. Taky jsem přestal zatínat všechny svaly na těle, začal jsem i dýchat a celkově jsem si to začal užívat. V Havl.Brodě jsem si dal kafe a pokračoval na Jihlavu, kde jsem se bez navigace ztratil a skončil jsem na D1, což jsem vážně neměl v plánu. No ale co už, že. Levý pruh, 140 a říkám si to bude v klidu. No jenže plechovky jezdily 150...tak jsem občas zrychlil ale snažil jsem se držet v klidu. Dalším exitem jsem opustil dálnici a zbytek dojel po okrskách. Takže první dojmy? Jsem totálně spokojený, šťastný a utahaný. Motorka jede úžasně, na šestku kilo a stačí otočit plyn, začne burácet a letí kupředu. Ovládá se intuitivně, pohodlně a lehce.

Motorku bych doporučil pro - Všem co chtějí pohodlně cestovat

Doplňky na motorce - Padací rám RD Moto, Kryty rukou, Vyhřívané hefty, Kryt motoru, Hlavní stojan, origo kufry, polepy, držák značky V-Strom klub, nově Scottoiler Esystem, GPS Tomtom Rider 410, Deflektor. Doplěno: Polepy nádrže, plexi kappa airstream.

Proč jsem si vybral V-strom? No, kluci říkali a já jsem myslel. Neměl jsem žádné zkušenosti a nechal jsem si poradit. A udělal jsem dobře, zatraceně dobře. Po 220 km jsem slezl a přestože to byla moje první jízda mimo autoškolu, tak jsem byl v pohodě, zadek nebolel, prostě pohoda.
Budu asi muset pořešit větší štít, dost na mně v rychlostech nad kilodvacet fouká...ale otázka spíše je, jestli to není v pořádku, přece jenom to je velké enduro.

Nejlépe se mašina cítí v rychlostech 100-110 na okrskách, dálnice je taky ok, terén jsem ještě nejel (pokud nepočítám D1 jako off-route). Ve městě dobře manévrovatelná.

Takže přidávám posezónní resumé:
Se stromkem jsem najezdil něco okolo 2000km.
Zjistil jsem, že musím pořešit plexi - dost času jsem strávil v rychlostech nad 120 a už tam fouká tak, že to nejde...ten hukot v přilbě mě donutil narvat do uší tlumiče. Takže jsem si zatím objednal neorigo deflektor, uvidím, jak to pomůže. Vyloženě se mi nechce do vysokého turistického plexi, rád se dívám přes ne skrz plexi.
Jinak jsem nenašel žádnou věc, která by mně vyloženě neseděla, musím poštelovat řadičku nebo koupit jinou, nevejde se mi tam pohodlně bota, ale to taky může být někde mezi řídítkama a sedlem.
Zvažuju koupi hliníkového kufru na top, mám origo suzuki a je malý. Na delší cestu vezmu celou sadu a jsem v pohodě, ale na výlety po okolé mi to nestačí.
Koupil jsem si v sw motech podkovu a tankbag a sedí luxusně, můj zámysl mít v něm navigaci a občas mrknout se jeví chybný, protože na slunci je vidět prd...takže to budu asi řešit koupí moto navigace.
Padací rám se už zaplatil, dvakrát při nulové rychlosti jsem zjistil, jak je stromek težký...ale zvedá se pohodlně takže jen lehká cestovní lišej na rámech.
Vyhřívané hefty jsou bezpochyby luxusní záležitost, přes den zpocené ruce večer studily...ale 5 stupňové vyhřívání mně zachránilo.
Spotřebu neřeším, prostě jedu dokud nemusím na benzínku.
Co mi vadí je přípojka na autonabíječku, za jízdy se vyklepává a přestává nabíjet.

Suma sumárum, jsem spokojený, mašina splnila moje představy a více.
Na novou sezónu budou nové gumy.
To be continued...

jak jsem slíbil, pokračování:
Na moto jsem se rozhodl dokoupit cestovní plexi a to Kappa Airflow. Už mi to foukání za originál plexi vadilo. Všechno se neuvěřitelně zklidnilo, mám mnohem větší požitek z jízdy.

Obul jsem nově tourance next a je to znát, motorka v zatáčkách sedí jak přibitá, mnohem lépe se ovládá.

Zhruba po 3 tisících kilometrech musím říct, že litr byla dobrá volba. Vyhovuje mým přestavám a potřebám. Jezdím hlavně cesty, polňačky a hůř jsem zatím jen vyzoušel ale s tak těžkou motorkou to nebyl úplně největší zážitek. V kombinaci s tourance next se musím vyhýbat blátu a větším kamenům.

Tak zase příště...

OldCrow
OldCrow napsal 28.09.19 v 09:02 10b.

bosik
bosik napsal 08.09.19 v 12:53 10b.

Paradni stromek a popis, at dobre slouzi :)

Čadil
Čadil napsal 25.02.18 v 17:10 10b.

Krásná mašina,hezký a obsáhlý popis.

kenny007
kenny007 napsal 03.04.17 v 11:07 10b.

hezké povídání, užívej bratře lesníku

MateSl
MateSl napsal 07.03.17 v 14:11 10b.

Pěknej Stromek, ať slouží!