Honda CB 1000R (2014)

Vlastník Caparso87
Vloženo 9.9.2016
Aktualizováno 23.3.2017

1) snadno ovladatelná; 2) kultivovaná; 3) pohodlná

Motorka koupena od FIRMA:Motart (Praha 4-Braník) - Motorka funguje bez problémů a přistup prodejce byl sympatický. Nabídnul při prodeji výměnu oleje zdarma. Nicméně bych očekával, že mi jako začátečníkovi, což prodejce věděl, doporučí výměnu pneu, které byly tvarem sjeté za hranicí životnosti, přestože vzorek bych na cca 60 %, jak uváděl inzerát.

První dojmy - Na první pohled mě uchvátil futuristický vzhled motorky, což je pro někoho naopak kámen úrazu :-) Téměř každý se za ní otočí..předpokládám, že půlka proto, že se jim líbí, druhá proto, že takhle hnusný stroj ještě neviděli :-D Do ruky hned nepadla a špatně se mi zatáčelo a klopilo. Nakonec to vyřešila výměna pneu za nové, protože původní byly sjeté. Dále jsem trochu změnil úhel uložení říditek.

Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o mojí první motorku nemám s čím porovnat.

Chtěl jsem začít na slabším stroji, ale vzhledem ke 197 cm výšky mi všechny slabší motorky byly malé.

Přijde mi snadno ovladatelná, hravá a dost odpouští. Dá se bezproblémů použít na kochavé cestování, kdy motor už v 60 km/h utáhne šestku a jede až do 250, přestože v techinkém průkazu se je hodnota 230. Takže pokud se člověk nepotřebuje držet těsně pod červenými otáčkami, může si užít pohodlnou jízdu s jistotou dostatku výkonu při jakémkoliv předjíždění.

Pokud si chce člověk vyhrát, stačí držet motor na trojku nebo čtyřku. Motorka s novými pneu velmi lehce ovládá, jde bez problémů do náklonu vždy má dostatek výkonu.

Motor táhne dostatečně již od spodu. Při téměř jakémkoliv předjíždění není potřeba podřazovat. První znatelné zvýšení výkonu přichází v 6 tis. otáčkách a druhé cca v 8 tis. Nezaznamenal jsem rozdíl mezi 95 a 100 oktanovým benzínem.

Jak jsem psal, nemám s čím porovnat, ale ocenil bych ostřejší brzdy. V zrcátkách je dobrý výhled, ve vyšších rychlostech už však vibrují a pohled je rozmazaný, což se ale dá předpokldát a nepovažuji to za vadu. Z motorky jsem sundal origo plexi. Důvodem byl vzhled motocyklu. S plexi se dalo jet bez problémů do 180, bez do 160. Poté už je to posilování brišních svalů.

Milda_16
Milda_16 napsal 24.07.21 v 10:02 9b.

je to krasavice.

Caparso87
Caparso87 napsal 13.09.16 v 08:05

Díky

Myschan
Myschan napsal 11.09.16 v 08:50 10b.

Ať slouží

PYTEL1
PYTEL1 napsal 09.09.16 v 09:32 10b.