Yamaha YBR 125 (2005)

Vlastník Honza_125
Vloženo 28.8.2016
Aktualizováno 28.3.2018

Je to moje první kráska. Má něco přes 26000 a jede jak drak!

První dojmy - Krásná motorka pro začínající jezdce. Hned jak jsem ji chytil do ruky a poprvé se rozjel, tak jsem cítil, že pro nezkušeného jezdce je to při neopatrné jízdě dobrá zbraň na zabití minimálně sebe. Ale když s tím prvních tisíc km bude člověk jezdit opatrně, je to pohodová účelová naked bike pro jízdu třeba do školy nebo práce.

Motorku bych doporučil pro - Určitě bych doporučil pro úplné začátky i přechody třeba z padesátek... Ale i k dennímu dojíždění do práce, či školy.

Motor má cca 8kW a táhne skvěle.
Mám na zadním kole nový drapák od Continental, takže s polňačkou si poradí hravě.
Jen mi přijde trochu nevyvážená a přepadá na levou stranu, takže moje levá ruka se při psaní tohohle textu trošku třese. Jinak nemám co vytknout! Prostě super!

Objeveny 1. závady:
Prokluzující spojka, uplně vymletý závit u levého zrcátka a brzká nutnost vyměnění vzduchového filtru + oleje
24. 11. 2017 Definitivně ukončena moje sezona, tak malý reveal...
Aktuální stav kilometrů: cca 32500 od začátku jsem na ní najezdil něco okolo 6500km
Famózní spotřeba: nádrž vydrží něco okolo 300km (7L) 125ka...
Táhne celkem v pohodě :Max 100-110km/h, ale jakmile vítr fouká proti mě, vůbec se jí nechce: Max 60-70km/h Trapně brzdím provoz :D
Psal jsem o drapáku, ale byl jsem opilý svou první motorkou..
Na drapáku jsem ji bohužel 2x položil (zatáčky) a odnesla to brzdová páčka a poškrábaný výfuk.. Absolutní neviditelnost ve tmě.. (svítí do cesty, místo do kraje)
Prodávající mi zamlčel křivou vidlici (oprava by vyšla na 18 000), dal mi na motorku drapák, vymletá spojka, rozeta, přední kolečko a totálně vytahaný řetěz (vůle cca 2.5cm), když už se to stávalo neúnosným, tak jsem jezdil, jako hrkací krabička.
Moto tahá doleva (vidlice) nemám vratnou pružinu na druhý stojan, takže ho nemůžu používat a je oddělaný. Nefunguje počítadlo kilometrů (nulovatelné)
Opravy:
cca: 8100,-
Potřeba opravit:
1. Křivé řídítka cca: 2500,-
2. Celou přední vidlici cca: 18000,-
3. Potřeba pohrabat se v budících..
Jako motorka pro mladého blbého kluka je dostačující a provoz se mu ani neprodraží (spotřeba), ale už mi bohužel nestačí...
Dále prodávám mladšímu kamarádovi na dojíždění do školy za 20000 (koupě za 21000,-) O problémech ví a kupuje ji v rozhodně lepším stavu, jak já :)

Petr163
Petr163 napsal 02.11.19 v 20:11 10b.

Pekna motka. 10b

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 28.08.16 v 21:55 10b.

Super kousek gratulejšn.