Suzuki SV 1000S (2007)

Vlastník Petr_SV1000S_2007
Vloženo 5.8.2016
Aktualizováno 5.8.2016

SV1000 - silný dvouválec, skvělý požitek z každého ujetého kilometru

Motorka koupena od B.A.N.D.I.T. (Mistřín)

První dojmy - Motorku jsem koupil v létě 2015. Už po pár metrech zkušební jízdy jsem měl jasno, že právě tohle chci. 4 válce mě nelákaly a SV1000 je jeden z mála dvouválců, ze kterých se dá vybírat. A subjektivně se mně z možného výběru líbila nejvíc.

Na SV1000S jsem usedl po více než 12 let dlouhé pauze, kdy jsem sedlal padesátku. Recenzi píšu ze subjektivního pohledu amatéra. Jízda je super, každý kilometr je pro mě zážitek. Zvuk i projev motoru je návykový. Zároveň je ale třeba držet určitý respekt a jezdit hlavou. Při zrychlování není problém, aby zadní kolo podklouzlo i v relativně nízkých otáčka. S plynem se musí zacházet citlivě. Pokud má člověk pud sebezáchovy a rozum, myslím, že se i z 50ccm dá přesedlat na 1000ccm celkem bez problému. Brzdy jsou slabší projevem, osobně mně to tak sedí. Nemám rád jedovaté brzdy. Ovladatelnost je z mého subjektivního pohledu skvělá. Motorka se snadno vede, má úzkou stavbu a hmotnost pod 200 kg tomu dost pomáhá. Spotřeba hodně závisí na stylu jízdy. Minulý týden jsme jeli ve dvou na Vranovskou přehradu a zpět, celkem asi 250 km a výsledná spotřeba 4,7 hodně překvapila. Častěji se ale pohybuji okolo 6-7 litrů. Jediná slabina SVčka S-kové verze je nepohodlí. Cesty bez přestávky, které jsou delší než hodina, jsou skutečným utrpením. Recenzi berte jako subjektivní názor. Nemám příliš zkušeností na lepší zhodnocení srovnání s jinýma moto.

vsw
vsw napsal 10.08.16 v 09:50 7b.

Víc info by neškodilo Jinak pěkné SV, mám menšího bráchu.

zeke11
zeke11 napsal 06.08.16 v 09:55 10b.

Pěkné SV, ať šlape a dělá jen radost...