Jawa 250/353 Kývačka (1962)

Vlastník DonDave
Vloženo 11.7.2016
Aktualizováno 17.7.2016

Jawa 250, 353 z roku 1962. Koupena v ne úplně dobrém stavu. Po různých peripetiích zprovozněna a zrenovována.

První dojmy - Koupil jsem ji od svého bývalého profesora ze střední školy. Dostal ji jako dar od třídy, kterou vedl na maturitním plese. Rozebrána na jednotlivé kusy a během 1 písničky mu ji postavili na kola a nastartovali. Krásné seznámení :-D

Motorku bych doporučil pro - Pro milovíky veteránů. Je příjemné si cestovat a být středem pozornosti.

Doplňky na motorce - Kufry z kanistrů. Snad mě za to nezavřou a veteránisti odpustí, kdykoli se dají odmontovat.

Já ji pak po pár letech koupil. Profesor již na ní díky věku nejezdil a stála mu v garáži. Problémy byly při přihlašování s neoriginálním předním blatníkem a 18 palcovým předním kolem. Sehnal jsem správné a přihlásil.
Jelikož byla dosti vyrezlá nádrž, často jsem se s ní pral. Nyní je po amatérské renovaci, kterou jsme udělali s tchánem. Bez něj bych se do toho asi ani nepustil. Takže díky jemu za pomoc. Dnes mi motorka už jen dělá radost.
Renovaci jsme se snažili dělat důkladně, ale svými silami, takže: čištění, čištění a čištění, nově vypletená kola (tchán mi vyrobil vyplétací stolici) , nový lak, dělal jsem si i přípravu pod chromy a linky. Kdo někdy zkoušel jistě ocení.

koudelka_v
koudelka_v napsal 17.07.16 v 21:42 10b.

Moc pěkná a se zajímavou historií!

jawa354
jawa354 napsal 13.07.16 v 23:29

Jo a lavice se dávala už od roku 1962-jde to vidět na 350/354/06

jawa354
jawa354 napsal 13.07.16 v 23:22 10b.

Kývačka je pěkná!
Nastavení aktivní motorky-nastavení motorky, kde jsi vložil fotky+popisek a je tam na výběr moje aktivní motorka atd. je to hned mezi prvními věcmi v nastavení.

panela
panela napsal 13.07.16 v 19:42

Nám se konečně podařilo na 353 starou spz zachránit, na panelce nám ji vzali a dali euplachtu, která zakrývá odrazku, při stk 353 jsem se ptal jejich ušmudlance na zakrytí a ten mě poslal na odbor dopravy pro menší rz opravdu lulan. Jen pro účely stk asi přidám ješte jednu pod RZ, kua zlatý "V", při testacích je to něčem jiném. S nastavením neporadím, ale zdravím na Žižkov, kde jsem donedávna strávil nebo spíš stratil 5 let života.

DonDave
DonDave napsal 13.07.16 v 19:18

A kdyby někdo poradil, jak nastavit motorku jako aktivní, budu rád. nemůžu to najít.