Yamaha TDM 850 (1995)

Vlastník Mutarypa
Vloženo 10.7.2016
Aktualizováno 5.3.2017

vše původní (až na zadní kufr),,prostě krasavice

Motorka koupena od FIRMA:Milan Stuparič - MotoShop Tábor (T - můžu jen doporučit

Yamaha FZS 600 Fazer: byla to druhá možnost, naštěstí jsem TDMko sehnal dřív

První dojmy - přešel jsem z Jawky 350, co vám budu povídat.. :-)

Motorku bych doporučil pro - Pro mně :-) no takhle,,nejsem zrovna vysokej (174cm), ale krásně dosáhnu na zem i když je motka dosti vysoká,,ale aspoň mám krásnej rozhled.

Doplňky na motorce - Mám jenom zásuvku a držák na mobil, kufry..to mi zatím stačí.

mám najeto zatím jen málo, tak je brzo na všechno,,ale první pocit je že je to úžasný stroj,,zatím i jízda ve dvou supr,,kopec nekopec to jede jak ďas..zatím jsem si nezvykl na 5kvaltů,,hlavně při podřazování na jeden zapomínám,,no a musím si zvyknout na hmotnost,,je těžká jak prase ( oproti Jawce )Ale jezdí se na ní skvěle, vyhovuje mi rovný posez a řídítka.. Jezdím hlavně okresky, ty mi na můj styl jízdy (hlemýžď) úplně vyhovují a s touto mašinkou si to užívám plnými doušky. Taková projížďka po Šumavě nebo vůbec jižních Čechách..úplné lázně. Olej kontroluji po jízdě,,zatím najeto asi 700km (k datu 16.7.16) a drží.

Zatím najeto asi 2000km, olej pořád na čáře, tak tady asi problém nebude. Už jsme si na sebe docela zvykli. Budu muset časem vyměnit plexy za vyšší, při rychlostech nad 120km/h mi začíná zvedat helmu, ale dá se s tím žít. Výkon mi plně postačuje i ve dvou a s bagáží( a to vážím přes metrák).Předjíždění okamžité. Mám tam obutý Metzellerky na konci životnosti (asi 2,5mm prostřední drážka), někdy se mi v zatáčkách zdá jakoby trošinku poskakovali a na mokru kapku plavou, ale když s tím počítám tak to jde. V kolonách se to trošku hřeje (jasně) ale zatím nikdy krizově a větrák jsem nezaznamenal, po rozjetí kolony se motor rychle schladí. Taky uvažuji o přešití sedla, trochu kloužu k nádrži a potom ve dvou mám drahou polovičku na zádech. Ale není to tak zlý, tak to ještě počká. Jinak je to pohodlný stroj, klidně 100-150km bez zastavení, to se mi líbí. Spotřeba mně zatím těší, je někde mezi 5 až 6 litry a to ji rád sem tam osolím. Tož tak...
Ještě před koncem sezony 2016 vyměněny obě gumy, páč jsem se samozřejmě v dešti na nich vysekal. Naštěstí to odnesla jenom pravá směrovka a trochu odřené plasty. Tak jsem koupil Dunlop-y a zatím v pohodě. Po zimě chytla na první škrt a mám za sebou jarní projížďku. Těším se na sezonu.

Čadil
Čadil napsal 01.04.18 v 09:12 10b.

Mikison
Mikison napsal 11.04.17 v 17:39 10b.

Hezká babička

pelito
pelito napsal 10.09.16 v 21:53 10b.

ganmiki
ganmiki napsal 15.07.16 v 18:23 10b.

Vítej.

Milan1963
Milan1963 napsal 11.07.16 v 12:52 10b.

Pěkná, v původním stavu, takže 10 bodů.