Honda VT 750C Shadow (2010)

Vlastník SlimM
Vloženo 11.4.2016
Aktualizováno 20.7.2020

Vloženo: 07.05.2018, Uskutečněno: 05.05.2018, Zhlédnuto: 8x

Praha Stodůlky – Břevnov – Holešovice – Líbeznice – Kostelec nad Labem – Všetaty – 16 – Bezno – Katusice – Bělá pod Bezdězem – Mnichovo Hradiště – 277 – Český Dub – Ještěd – Horní Hanychov – Hodkovice nad Mohelkou – Ohrazenice – Všeň – Žehrov – Podkost – Sobotka – Rakov – Libáň – Rožďalovice – Křinec – Nymburk – Sadská – 611 – Mochov – Rostoklaty – Úvaly – Koloděje – Uhříněves – Průhonice – Dolní Břežany – Zbraslav – Radotín – Praha Stodůlky

332 km

Sobotní ráno bylo sice slunečné, ale s teplotou kolem deseti stupňů – nic moc na motorku. Proto oblékáme více vrstev, které se budou jistě hodit. To, že pojedeme na Ještěd, jsem vymyslel v pátek večer, ale Kačce nic neříkám… schválně, kdy na to přijde! Ví pouze, že jsme tam spolu ještě nebyli, ale že to určitě dobře zná.
V půl desáté usedáme před domem do sedla. Ještě, než jsme vyjeli ze Stodůlek, vzpomněli jsme si, že nemáme foťák. Vracet se ale nebudeme, mobily musí stačit. Prahu opouštíme u Letňan a míříme přes Kostelec nad Labem a Všetaty na větší silnici vedoucí z Mělníka směrem na Mladou Boleslav. Při tankování v Byšicích potkáváme kolegu motorkáře, který se nás ptá, jestli nevíme, kde je v Mělníce nějaká motorkářská akce. Bohužel mu nedokážeme poradit. Je tedy fakt, že v příštích minutách nás míjí docela hodně motorek jedoucích směrem na Mělník, takže jestli se někoho chytil, určitě do cíle dorazil. My zatím jedeme dál na sever. V dálce se zableskl odraz slunce v okně ještědského vysílače. Kačka nic. Sotva ale na horizontu vykoukla silueta dvou kopců s hradem nahoře, zezadu zaznělo:
„Jedeme na Bezděz!“
„Ne“, já nato.
„Tak Pekelné doly?“
„Taky ne, tam už jsme byli…“
„Tak mi to řekni.“
„Neřeknu.“
„Řekni, prosím.“
„Neřeknu.“
„Jdi se vycpat!“
U Mnichova Hradiště dozrál čas k obědu. Google nám v blízkém okolí doporučil restauraci Skála v Klášteru Hradiště nad Jizerou. Jestli se chcete dobře najíst, a navíc ve velice neobvyklém prostředí, tak určitě Skálu navštivte. Je sice trochu dražší než běžné restaurace, ale kdo hledá nevšední zážitek, rád si připlatí. Po výtečném obědě pokračujeme v cestě. U Českého Dubu Kačka rozlouskla hádanku dnešního cíle.
Milovníkům zatáček můžeme doporučit silnici mezi Libercem a Křižany. Samotný výjezd na Ještěd už tak skvělý není (vzhledem k velmi úzké, nepřehledné a místy dosti štěrkové silnici), ale zase je to jedna z mála hor, kterou můžete na silniční motorce zdolat. Nahoře je malé placené parkoviště se separátním oddělením pro motorky. Dost tu fouká a vůbec není teplo. Navzdory tomu jsou tací, kterým to nevadí a mají trička a kraťasy! Vůbec nechápeme! Ještě jednu zajímavost ale musím zmínit. Celý Ještěd je dnes v obležení nadšenců s vysílačkami a modely terénních aut. Jsou jich tu celé desítky. Je to docela zábavná podívaná. Ačkoliv se naštěstí nic takového nestalo, napadlo mě, že jedině tady můžete vyjít ze střetu s vojenským Hummerem jako vítěz 😊.
Naše další cesta vede na Libereckou stranu hory a podél velké čtyřproudové silnice do Turnova. Ve Všeni zrovna probíhá pouť. Zastavujeme u prvního stánku se sladkostmi, abychom synovi koupili něco na zub. O dalších deset kilometrů dál děláme malou zastávku pod hradem Kost. Projíždíme Sobotku, v Libáni doplňujeme tekutiny a pak jedeme převážně po místních silničkách do Nymburka. Tady konečně po dlouhé době vidíme Benzinu se sto oktanovým benzínem. Tankuji po okraj.
Následuje Sadská, pak Úvaly. V Kolodějích nás navigace navedla do jednosměrky. Tak zapínám jinou – spolehlivější, zadávám cílovou adresu s průjezdem Břežanským údolím a od té chvíle je klid. V hlavě začínám rozvíjet myšlenku o dokonalé navigaci, ve které bych doma u počítače naplánoval trasu, mobil by ji převzal, online aktualizoval a upravil podle hustoty dopravy a případně dalších aktuálních požadavků řidiče, a navíc by uměla zaznamenat projetou trasu s opětovným zobrazením na PC. Asi chci moc, ale třeba se jednou něco takového objeví.
Závěr trasy je ve znamení zatáček. Břežanské údolí, Radotínské údolí, Zadní Kopanina. Kdybych parafrázoval klasika: „Je to taková pěkná tečka za tou dnešní vyjížďkou.“

elvis78 (140) napsal 08.05.2018 v 12:08

kde je restaurace skála? paráda

SlimM (48) napsal 07.05.2018 v 12:43

Díky za tip. Vyzkouším.

Samíc (8) napsal 07.05.2018 v 12:37

Doporučuji aplikaci od TomTomu https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tomtom.gplay.navapp , ta umí to co popisuješ, krom toho zaznamenávání projeté trasy, ale na to je plno jiných aplikací, které můžeš pustit souběžně s TomTomem. Doma, v klidu naplánuješ u počítače na https://mydrive.tomtom.com uložíš a otevřeš online v aplikaci a ta si to upraví sama dle aktuální dopravní situace.

• Mykoprůzkum

1.7.2023 366 km Jak už jsem se párkrát zmínil, moje žena a věrný batůžek Kačka je vášnivá mykoložka. Na větší sběr hub sice nemá cenu jezdit na motorce, ale na průzkum terénu (abychom na podzim věděli kam vyrazit) t

Vloženo: 01.10.2023
    Uskutečněno: 01.07.2023
    Tachometr: 121910km
  • Všednodenní odpoledne

12.6.2023 138 km Celou loňskou sezónu jsme kvůli uzavírce nenavštívili Břežanské údolí. Na sklonku roku ho znovu otevřeli. Když jsem dnes přišel z práce dříve než obvykle, uzrála mi v hlavě myšlenka, že bychom mohli

Vloženo: 03.07.2023
    Uskutečněno: 12.06.2023
  • Na chalupu

20.5.2023 288 km Sobotní výlet na chalupu s tvarohovými koblížky a moučnými červy tam a čerstvými vejci zpět.

Vloženo: 08.06.2023
    Uskutečněno: 20.05.2023