Aprilia Pegaso 650 (1992)

Vlastník VOJ7
Vloženo 17.3.2016
Aktualizováno 22.8.2023

Mám ji cca měsíc, konečně jsem ji koupil, sice starší, ale celkem zachovalá, samozřejmě potřebuje vymazlit.

Motorka koupena od FIRMA:MotoTrade (Třebíč)

První dojmy - První dojem když jsem ji viděl naživo u prodejce nic moc, pár drobností které potřebují doladit okamžitě jsem viděl hned, byl jsem z toho trošku zklamaný, ale cena se zdála být přijatelná, pak jízda a bylo rozhodnuto, naloženo a honem domů. Doma ještě trošku projetá, ale počasí zatím nepřeje tak se pomalu pouštím do úprav a příprav na sezonu.

Dlouho jsem nejezdil a rozhodl se že se vrátím k motorce, asi rok jsem hledal něco co by mě zaujalo, měl jsem jasno, že to musí být cestovní endurko a hlavně za dobrou cenu. Tak jsem našel Pegaso a to mi padlo do oka, pak už jsem hledal jenom konkrétní moto, pro které si pojedu. No tak je doma a jak jsem psal už výše zatím jetá jen u prodejce a tak trochu okolo baráku. Jak jsem psal, začínám znovu cca po 20 letech, tak zkušenosti jen z 20 pionýra, 250 a 350 JAWY. Hledal jsem nenáročný ne moc těžký dobře ovladatelný stroj a myslím, že se mi to povedlo, zatím jsem celkem spokojený. Ovládá se dobře, motor zdá se táhne dobře, při řazení z 1 na 2 se mi párkrát stalo, že jsem skončil v neutrálu, tak nevím jestli je to rukama resp. nohou nebo strojem uvidíme až to pořádně projedu. Jinak určitě půjde na kompletní prověrku stavu u kámoše mechanika, potřebuje taky vychytat pár much(volné sedlo, vůle ve stojanu atd.) a taky nějaké ty kosmetické vadičky, ale to počká, uvidíme po první sezoně, jestli jich pár nepřibude. Chtěl bych trošku cestovat tak budu muset pořešit taky nějaký kufr a brašny. No to je asi vše co bych mohl teď napsat, další až bude více zkušeností.

Tak najeto cca 150 km jsem s ní v zásadě spokojen, jen mi ten dobrý dojem kazí pár závad. Začalo to ložisky v řízení, vyměněno, ihned poznat na jízdních vlastnostech, dojem ještě lepší než před tím, ale po pár dnech nejde startovat - baterka KO, pořízená nová, točí super, jenže mezitím volnoběžka v pytli, tak zase stojím, čekám na výrobu stahováku na rotor, abych se tam dostal a zjistil co a jak.
Tak je to jasné, volnoběžka vyběhaná jak ... No zkoušel jsem pár úprav jako zkrátit pružinku, zabrousit otřepy na segmentech, vyčistit, ale moc to nepomohlo třikrát jsem nastartoval a pak zase nic. tak teď sháním co možná nejlevnější nákup nových dílů.

Po mnoha pokusech volnoběžku zprovoznit a to i pomocí sady nových segmentů koupených od kolegy tady z fóra, prostě nic, nejede a nejede. Nakonec koupě celé nové volnoběžky z Polska, naprosto totožná s původním dílem za cca 2200,- Kč, namontována bez problémů, funguje jak má a konečně jezdím. Zatím najeto dalších cca 150 km a naprosto v pohodě. Jinak postupně přicházím na spoustu "prasáren" po předchozím majiteli, tak je pomalu odstraňuji, je to asi úděl koupě starší motorky, ale jezdím a užívám si to.

ottas
ottas napsal 21.08.23 v 21:17 10b.

OlasoSr
OlasoSr napsal 17.03.16 v 19:12 10b.

Máme asi společnou historii, /Pionýr,Jawy/ a i společný vkus. Mám jí 2 roky a udělala mi spoustu radosti. 2x Alpy a spoustu klidných km doma. Jen jsme se museli spolu naučit jezdit. Většinou byla chyba ve mně, ale už si rozumíme. Přeju pohodu na cestách.

findejs1310
findejs1310 napsal 17.03.16 v 18:45

Krasavice jak jinak než za 10b.

MKorny
MKorny napsal 17.03.16 v 18:44 10b.

Super, za mně dobrá volba...hodně spokojených KM

Petr_TA
Petr_TA napsal 17.03.16 v 15:27 10b.

Moooc pěkná italka
Držím palec aby se moc nesypala ...