Suzuki GSX-R 750 (2001)

Vlastník jerseySE
Vloženo 14.2.2016
Aktualizováno 21.3.2016

Řidičák na motorku jsem si sice udělal až relativně pozdě, zato po plném prozření a uvědomění si, že dvě je v případě motorových vozidel víze než čtyři. A tohle je přesně kategorie, kvůli které jsem si řidičák na motorku dělal.

První dojmy - Přestože už poměrně dlouho vlastním 300 koňový automobil, gésixero je úplně někde jinde. V okamžiku kdy poprvé ručička otáčkoměru na dvojku (skoro) na plný plyn překonala 7000 otáček, z (neoriginálního) výfuku se ozval intoxikující řev a mašina mě katapultovala vpřed s razancí malého jaderného výbuchu, naprosto si mě získala a zamiloval jsem se jako dosud nikdy v životě. Nepřestává mě fascinovat podvozek, který je zároveň tvrdý, ale neodskakuje a ostřejší nerovnosti umí přežehlit bez rozhození. Kvůli širším gumám vyžaduje gésixero v zatáčkách větší náklon než géeso 500, což byl můj cvičný stroj, ale díky své ovladatelnosti se tam skládá jaksi přirozeně a vlastně hned při druhé jízdě jsem byl schopen projet jakoukoliv zatáčku podstatně rychleji než s géesem, které jsem se snažil využit až do jeho limitů.

Na recenzi je ještě brzo. Mašinu jsem si vybral proto, že mám rád pořádné zrychlení, agiltu a pěkně vykrojené zatáčky pod plynem, které vám dovolí se dotknout vlastních limitl a zároveň ocením nezáudné jízdní vlastnosti. Zkrátka jsem hledal takový Gripen mezi motorkami. A přesně tím pro mě GSX-R 750 je.

Jirka_Posspa
Jirka_Posspa napsal 28.02.16 v 13:42 10b.

Pěknej mazel, ty barvy jsou top doufám, že se někdy potkáme na srazu.

jiresva
jiresva napsal 26.02.16 v 13:09 10b.

Rodgerman
Rodgerman napsal 16.02.16 v 14:01 10b.

Pěkná ať ti dělá radost