Gilera Stalker 50 (1996)

Vlastník paserack
Vloženo 6.2.2016
Aktualizováno 6.2.2016

50ccm 2takt vzduchem chlazený, oddělené mazání. Kvalitně udělaná, Upside down přední tlumiče, na skůtr pevná kostra.

První dojmy - Potřeboval jsem něco na přibližování po městě a nechtělo se mi platit za 125ku. Takže byla 2 taktní padesátka jasnou volbou. Po výměně předních brzdových desek i ostrá přední brzda, vzadu obstojný buben.(při použití kvalitních paken)

Předtím jsem měl chvíli 50ku peugeot. To byl ale krám v porovnání s Gilerou. Gilera stalker a piaggio typhoon jsou stejné skůtry. Motor piaggio.
Jediné na co se musí dát u tohohle motoru pozor je řemínek olejové pumpy.

Udělal jsem generálku a upgrade variátoru vyměnil gumy za dunlop trailmax a spokojenost.

Jezdil jsem na tom terén, na sněhu v dešti... Kromě el. startéru mě v nepřízni počasí nejednou zachránila nakopávačka.
Pokud přežijete drnčení do ruk, na skůtru se dá jezit téměř trial nebo skákat lavice

Velká výhoda je rovná podlaha a háček na nákup. Je téměř neuvěřitelné co všechno jsem na skůtru převážel. Bez externího kufru týdení nákupy...
Do kufru pod sedlo se vejde otevřená přilba.

Teď, když může každý s řidičákem na auto jezdit na 125ccm skůtru, už ho asi nemá cenu prodávat. Proto ho mám pořád v garáži, půjčuje si ho malý bratr a já si na skůtru občas zablbnu.