Kawasaki Z 650 (veterán) (1982)

Vlastník Smradson
Vloženo 15.1.2016
Aktualizováno 13.4.2016

Hledal jsem nějakej poctivej kus železa, kterej neni samej plast a dejchají z něho trochu starší časy :)

První dojmy - No moto jsem koupil jako dovoz z SRN, takže zatím vyřizuji úřady kolem. Zatim jsem stihnul udělat akorát dovozovou STK, když už jsem to měl naložené v dodávce. Jinak na moto jsem přesedlal z gn 125, tak je to celkem velká změna :D Hlavně váha a mohutnost. Váha je dvakrat tak větší a mohutné je to taky dost. Jinak moto stálo pár let v garáži, tak mezi 2-3 tisícemi otáčkama jako by se dusilo, ale pak se po chvilce chytne a vyrazí kupředu jak blesk, ale stejnak se počítalo s čistěnim a šletováním karbeců, tak pohoda :). Co mě nepotěšilo byl potisk nádrže a zadku, kterej bohužel na inzerátu nebyl vidět, ale stejnak to jednou pujde do jiného laku, tak to něnak do té doby přežiju.

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho pro koho neni na prvním místě pohodlí a moderna, ale starší strojařina.

Zkušenosti zatím žádné moc nejsou. Jak jsem psal výše ještě jí nemůžu pořádně projet. Hlavně je jí potřeba nejprve vyčistit ty karbece asi na ultrazvuku, seštelovat je a radši zkontrolovat i rozvody, když už se to bude k někomu dávat. Zatím co jsem jel, tak moto jde za plynem odspoda do 2 tisíc, pak se jentak plácá a pak od těch třech neskutečně zabere. Zklamání snad jenom nad těma děsnejma hvězdičkama, co si tam někdo nechal udělat. to je fakt na blití, ale taky to jednou pujde na překlakování a do té doby tam lípnu samolepu večerníčka, ať to aspoň trochu vypadá :D PS: kdyby někdo věděl o nějakém servisu pro starší japonce v okolí prahy 4 dejte prosím vědět, díky.

12.4.2016
Tak máte tu první defekt a zkusil jsem si, jak funguje asistenční služba o zeleného trojúhelníku :D. Na křižovatce u botanické zahrady v Praze mi ruplo spojkové lanko, ale už je objednané nové, tak si aspoň dá na pár dní odpočinek ta stará herka :). Jinak odtah byl do dvaceti minut u mě a do 30mk zdarma k základnímu ručení, což je je fajnec.

Romulus.
Romulus. napsal 08.08.20 v 16:33 10b.

Krásnej kousek je dobře, že je ještě dost lidí, kteří se o tyhle mašiny starají

Brutus
Brutus napsal 14.03.17 v 11:08 10b.

Mám ji 17 let, takže jsem rád, že jich je už v republice více. Tehdy jsem byl asi jeden z mála. Bude jen získávat na ceně. Krásný stroj

Jarek47
Jarek47 napsal 10.01.17 v 10:44 10b.

Zdarec motorkáři, řeším úředního šimla. Přivezl jsem KAWASAKI Z650sr, r.v. 1982, protože je technicky v pořádku, vydal jsem se na STK udělat dovozovou STK a mám problém. Na českých úřadech vyžadují pro přihlášení (povolené zatížení náprav a hlukové limity). Tímto bych chtěl požádat, pokud máš tyto údaje v technickém průkazu, zda by si mi mohl s tímto pomoci. Děkuji za veškeré podněty jak se s touto prekérkou na úřadech vypořádat.

Více na: http://www.motorkari.cz/tema/?t=159715