Yamaha XTZ 750 SuperTenere (1990)

Vlastník BlážaST
Vloženo 26.11.2015
Aktualizováno 2.1.2017

Motorka se mi líbila už od 15 .. prostě sen který se splnil

Motorka koupena od Miracek (Klatovy II) - S prodejcem sem si padl hned do oka :)

První dojmy - První dojmy .. no prostě moje první velká mašina. hned sem se aklimatizoval .. a už začíná mazlení atd :D hodiny stravený v garazi jsou jasný. Hned zkušební jízda byla takova vcelku na pohodu :) 3 tis otacek a motor si vesele bublá. brzdy byly trosku horší . ale v tu chvili sem si rekl .. to je ta .. kterou chci

Motorku bych doporučil pro - Dobrodruhy, kliďase, a ti co milujou velký mašiny :)

Doplňky na motorce - Padáky, centrál stojan, pouzdro na mobil, 12v zásuvka, nosiče, alarm

Vybral sem si tuto mašinku jelikož sem se do ní prostě zamiloval. měřim 192cm a chtěl jsem cestaka. myslel sem transalpa .. ale pak sem si zas řekl že ta ténerka vypada prostě líp .

od té doby co ji vlastnim už uběhlo cca 200km. jízda je krásná a taková uvolněná . když se za to vezme .. od těch 5tis táhne . spotřebu sem zatím nemeril ale první bude větší :D láka me za to občas vzít . spolujezdec (jezdkyně) je spokojena :) pohodlí určitě je . motor je pružný .. výkon od zdola je a v otáčkách se chytne . . no a brzdy mě překvapili při jízde na evidenčku kdy mi změkla páčka předku a zacla sáknout jedna hadicka. behem 2 dnů opraveno ale porad se mi zdá že ty brzdy nejsou ono . no říkám si .. zima je dlouhá :D
uložný prostor. no má to nosiče na brašny (byli součástí nabídky) takže je ho dost a este tankvak.

Motorka se cítí krásně snad na každej ceste :) prostě enduro :)

A cestovaat ? no s touhle kočkou určitě :) a jsou v plánu cesty :)

30.11.2015 --->
No tak se udelalo první co sem hned koupil . Filtry vzduch a svíčky.
Sundat to šlo dobře vše bez problemu :) našel sem první nepříjemnost .. airbox držel jen na jednom karbeci . takže si vesele nasával i mimo filtry . nastesti to nebyla nejaka velka dira, ale koukal sem na net a tyto starší gumy k airboxu prostě za čas stvrdnou a hůř se nasazujou. s pomocí kamarada jsme to nahřáli u kamínek a změkla . nasadit dotahnout , vymenit jednu sponu hadicovou a drží . vše dát do kupy a projet .
Motka má znatelně jinej zvuk , hned tiší a prostě mi to dodalo hezkej pocit že sem udělal něco pro ní .
Další bude olej a olejový filtr. a brzdovka . komplet odvzdušnit, namazat kyvku řetěz umejt a stříknout . a pak na řadu přijde estetika :)

ROK 2017! !! !
Tak a je to tu .. rok s láskou .. najeto kolem 9 tis jen okolo komína.
vyměněno : rázové pružiny na spojkovým koši (2 prasklý)
olej ( asi samozřejmost)
baterka (která chcípla z neznámých důvodů .. takže reklamace)
plasty nastříkané.

spolehlivost mašinky suprová .. nechala mě jednou ale jen na 5 minut :D kdy sem zjistil že v nádrži se tvoří podtlak (ucpaný odvzdušnění)

plány na 2017 ?
vzít přítelkyni na výlet (rakousko německo švýcarsko itálie) cca do 3000 km

Jenik789
Jenik789 napsal 12.01.17 v 10:41 10b.

Jezdi se stale, zima nezima

Radus88
Radus88 napsal 02.01.17 v 16:45

Dobrá volba jen tak dál.-) řekl bych že je dost nedoceněná i když mě také někdy pozlobí

Mann
Mann napsal 10.04.16 v 07:53 10b.

Tady tato barevná kombinace spolu s Chesterfield /žlutá-červená-bílá/ jsou absolutně nejhezčí ST 750. Po létech i čertech furt pěkná motorka

SERZO
SERZO napsal 01.12.15 v 21:46 10b.

Pekna mašina... a samozrejme dávam 10b. Tenere je proste Tenere kto nezažil tak nepochopi...

sommer
sommer napsal 30.11.15 v 18:45

Dobrá volba,je to spolehlivej stroj taky jsem ji měl,přeji spoustu příjemných kilometrů 10b