renocar_unor

Yamaha XTZ 750 SuperTenere (1992)

Vlastník Jirke
Vloženo 2.5.2011
Aktualizováno 11.5.2011

Navrat ke korenum cestovniho endura z mladi, ale spis jeden velkej prusvih..

XTZ 750 jsem koupil temer hned po prodeji VFR, nekdy v kvetnu nebo cervnu 2005. Inzerat byl az prilis lakavy - XTZ SuperTenere tusim za 37.000,-. Ovsem melo to jedne hacek - nemela papiry. Rekl jsem si, zadnej problem, to se nejka vyresi. A tak jsem si zajel do Havraně (opet bylo hnusny pocasi a v kombinaci s nehostinnou lokalitou Mostecka na ten nakup vzpominam fakt s hruzou). Tam jsem motorku nalozil na vozejk, zaplatil za kus zeleza a plastu, smlouvu jsem nedostal, borec ze prej o tom nic nevi a neni vlastne vlastnik veci.. No nic, uz bylo docela pozde cokoli resit, chtel jsem vypadnout domu a cesta byla docela dlouha.. Provez jsem to a pomalu zacal premyslet, jak to zlagalizuju. Jako kroska do lesa to bylo prilis velky, ja jsem chtel trochu jezdit...tak jsem si vzal od kamose nejakou starou SPZ kterou mel pribitou na zdi v pokojicku (SPZ byla z Jawy 90 :) ). Par mesicu mi to prochazelo, pak me chytli policajti, dostal jsem ale nastesti jen napomenuti.. Zacal jsem tusit, ze mam prachy utopeny a jejich navratnost v nedohlednu. Do toho se to zaclo trochu lidove receno sypat.. Po vymene vzduchovyho filtru snad z roku razdva, vymene svicek, vymene penovych gripu (byly tam bezcenny penovy gripy z horskyho kola), po nastriku plexi do tmave barvy, a po mnohych optickych vylepsenich, jsem po podzimni vyjizdce konstatoval, ze motor to ma za sebou. PO rade par lidi, jsem se pustil do rozborky od hlavy dolu...no a uvidel jsem sezrany tesneni pod hlavou. Motor pred tim tlakoval pres expanzku jako svina, spatne startoval a zral olej. Takze pres zimu probehla vicemene generalka motoru, vymena rozvodaku...zavareni deravyho vyfuku !!!? a nove oplasteni nerezovym krytem vyfuku. Oproti tomu dni, kdy jsem ji kupoval, byla fakt krasna..i kdyz taky ne v originalnich barvach uz..
No ale nejzasadnejsi vec - pres znamy, co delaj motorky v HK, jsem sehnal papiry primo na tohle...a tak se to dalo dohromady a motorka dostala poprve poradonu SPZ :)
Moje nervy ale uz byly v kyblu a ja zatouzil po poradnym aute i za cenu, ze se vzdam motorky. Proste jsem si rek, ze si ji koupim, az na to budu orpavdu mit...
Jinak ale co chci u XTZ vyzdvihnout, tak pres svou hmotnost se mi na ni vyborne jezdilo v zatackach, na penu Mitas E-08 naprosto perfektni...pokud nekdy budu potrebovat, koupim si tuto gumu s radosti znovu. Da se rict, ze s touhle motorkou jsem poprve zacal trochu pilovat styl v zatackach..

Prodano uspesne v kvetnu 2006.

3neczak
3neczak napsal 06.08.15 v 18:58 10b.

Hezká nejen motorka. Ať slouží.

Kotas_XTZ
Kotas_XTZ napsal 10.02.14 v 19:44 10b.

Pěknej kousek

Jirke
Jirke napsal 20.06.11 v 00:08

Tak takovej je zivot... A i pres to, ze jsem ji prodal po GO, tak novy majitel udajne zanedlouho delal upravu hlavy znova... Jen dukaz, ze to s ni nemelo smysl.

Gerďas
Gerďas napsal 16.06.11 v 19:45

Škoda,že šla do světa ,pěkný kousek