Aprilia Tuono 1000R (2006)

Vlastník .martin.sv.
Vloženo 3.11.2015
Aktualizováno 17.10.2018

Dlouho jsem váhal jestli si koupit Italskou motorku, ale nedal sem na rady lidí co ji nikdy neměli.

První dojmy - První dojmy jsou super!!! Jede to, brzdí to (jen vepředu :D) podvozek se chová jak bych očekával od sportovní motorky. Zaujala mě vzhledem i zvukem. Z velké většiny je to uplně něco jiného než jezdí po Česku.

Snad mi vydrží dýl než motorky předtím do teď sem měl motorku max 2 sezóny což bych rád změnil. Zatím jsme si celkem sedli. Je neobvyklá jak svým vzhledem tak tak svojí pověstí o tom že žere jak tank a podobné kecy. Motor Rotax šlape jak hodinky podvozek je tvrdší než sem čekal a v nižších rychlostech si motorka dělá z řidičem co chce. Jak se překročí rychlost na 100km/h tak to do sebe všechno zapadne a tuňák se začne chovat jako supersport. Zároveň nějakému blbnutí se taky nebrání... Odlepit přední kolo od země pro něj není problém ani ve vyšších rychlostech.

Tak na motorce sem se konečně svezl i za tepla a je to pecka jede funguje a je to fakt potvora která se nesmí dostat do ruk začátečníkovi nebo někomu kdo má slabé ruky :D Ve 3000ot. je motorka strašně neklidná a uškubaná takže průjezdy městem tak na dvojku maximálně.
Tuono má opravdu agresivní nástup ve středním pásmu otáček a jede až do vrchu.
Bohužel se mi objevili problémy s dobíjením čímž jsou aprilie pověstné ale věřím že až ji dám do šolichu podle sebe tak bude fungovat jak kdejaká Honda :))

Wildaja
Wildaja napsal 17.06.18 v 20:36 10b.

Motorka je to zajímavá, to je pravda . Měli jsme ji v hledáčku také .
Pokud na tě koukla a ty jsi neodolal , tak nemá smysl se rozepisovat o tom,
jak je báječná . To už určitě víš .
Takže ... ať tě vozí pokaždé pro radost a hlavně bezpečně až domů .

Wilder
Wilder napsal 11.04.16 v 23:28 10b.

Joo, tohle ti schvaluju. Výběrem si se neminul

strakon
strakon napsal 05.11.15 v 07:26 10b.

Parádní a za 10b.

vybouřená_mrkev
vybouřená_mrkev napsal 03.11.15 v 16:16 10b.

Pěkná . Ten hmyzí kukuč mě vždycky dostane