KTM 990 Adventure Dakar (2011)

Vlastník vratnikp
Vloženo 22.8.2015
Aktualizováno 28.5.2021

konečně je doma. Najeto necelých 17 tis., komplet s kufry. časem bych chtěl ještě pár drobností přidat

BMW F 800 GS: nelíbilo se mi ovládání blinkrů, horší odpružení a celkově mě ta motorka přišla už moc profláklá, zkrátka lákal mne Advík, navíc mi nepřišla uplně vhodná na cestování pro dva

První dojmy - motor trošku ucukaný v nízkých otáčkách (než sem jí dovez domů už esm přišel na to jak na něj) podvozek na výbornou brzdy taky, škoda jen stržený drsnosti na zadním kotouči, bude třeba roznýtovat. spotřeba 6l/100

Motorku bych doporučil pro - mně:) a obecně lidi co z chtějí motorku na ježdění i ciziny 30/70 lehčí terén/silnice a z nějakých důvodů nechtí 800GS nebo 800 tiger

celkově se mi na ní jezdí s půlročním odstupem dobře, jen ta manipulace v malé rychlost mi přijde docela zrádná, zatím žádný technický problém, k 8/2015 najeto 20700km.
Motorka člověka nutí trochu zlobit, už nejzdím tak slušně jako na BMW ale stále bezpečně, výkon pro předjíždění víc než dostatečný brzdy výborný, abs zabírá kde má

Na podzim/na jaře nás čeká větší servis, v 15tis byl jen měněn olej.

Spotřeba cca 6/100 ve dvou s bagáží 2000km Alpy/Triglav
cca 6,3/100 průměr

Seznam údržby/úprav:
9/14 koupeno
7/15 komplet přezuto na Pirelli scorpion
4/16 30ti tis. servis udělán (nájezd 22 tis) vyměněny ložiska řízení, zkontrolováno víceméně vše co by se mohlo pokazit, sice cena za servis 11 tis, ale byl to od koupě první autorizovaný, takže na delší dobu zas pokoj
3/17 olej + filtry

napalm
napalm napsal 23.04.18 v 15:39 10b.

Káč Káč :)

3neczak
3neczak napsal 23.08.15 v 20:08 10b.

Moc pěkná, samozřejmě 10 b.

wsbk
wsbk napsal 23.08.15 v 12:35 10b.

context
context napsal 23.08.15 v 09:46 10b.

pěkná kačena tak ať ti dlouho slouží a dělá jen radost přeji hodně najetých km bez nehod a dlouhou sezonu.