Yamaha XVS 650 DragStar (1997)

Vlastník Zemaister
Vloženo 11.8.2015
Aktualizováno 11.8.2015

Je to první motorka, splněný sen. Dragstar je přesně to, co jsem si představoval pod pojmem "chopper".

První dojmy - Velikost akorát, sedl jsem si a hned se cítil pohodlně. Zvuk a zrychlení super. Po maximální rychlosti netoužím. Velká v zatáčkách, zkraje jsem musel jezdit hodně pomalu, než jsem to dostal do ruky.

Hledal jsem motorku do začátku, na něčem se naučit jezdit. Takže žádný litr obsah a něco zvladatelného. Zároveň aby měla patřičný styl a respekt. Byl jsem varován motorkáři, že jsou snáze ovladatelnější motorky, ale Dragstar mě prostě dostal nejvíce že všech v této kategorii.

Posez parádní na mých 180cm, vše akorát. S váhou stroje také nemám problém. Jízda byla zkraje hodně opatrná než jsem se ji naučil posílat do zatáček. Zrychlení na předjetí plně postačí. V otevřené helmě se mi jeví jako ideální rychlost 110km/h. Při vyšší rychlosti už je to celkem hukot a mám pocit, že i jízdní vlastnosti se rapidně snižují s vyšší rychlostí. Úložný prostor je malý, že se tam vejde opravdové minimum. Dokoupil jsem jsem držáky na brašny a bylo po problému. Jízdu mi nekazí. Jediný problém s nimi má spolujezdec, který kvůli jejich velikosti nemá kam poskládat nohy - zkušenost pro příště :)

Servis by neměl být problém co jsem slyšel, tak doufám, že to tak skutečně bude. Nemám najeto tolik, abych to tu mohl rozvést.

S drakem jezdím po Praze, ale vydávám se i na delší cesty po Čechách. Kromě rozbitých silnicích a výmolech, dírách na dálnicích jsem se nesetkal s něčím, kde by se drak zapotil.

RoSaHaryBob
RoSaHaryBob napsal 23.01.16 v 17:07 10b.

Ahoj., jak slouží Dragouš? Přemýšlím o koupi a tak zjišťuji informace a zkušenosti, děkuji za odpověď Roman pro začátek si myslím že by to mohl být ideální stroj..

babula
babula napsal 03.09.15 v 10:25 10b.

Hezkej Dragouš

Martineček
Martineček napsal 18.08.15 v 22:19 10b.

Dragstar je správná volba.At´dobře slouží.Já jsem velmi spokojenej.

pavsa66
pavsa66 napsal 14.08.15 v 10:58 10b.

Hezká dračena
gratulace a pohodu v sedle

Zdeněkhr
Zdeněkhr napsal 12.08.15 v 23:40 10b.

Super stroj. Taky jsem s ním spokojen. Tak vzhůru na cesty