Simson S 51 Elektronik (1984)

Vlastník Filamfm
Vloženo 2.8.2015
Aktualizováno 2.8.2015

Simson je lehký a svižný stroj. Lehce se ovládá a dá se opravit, jak se říká " na koleni".

První dojmy - Poprvé, když jsem usedl za Simsona, připadal mi jako splašená koza. Velice citlivý plyn a prudký rozjezd mne velice překvapili. Také mne prekvapila nízká váha a výborná manévrovatelnost.

Motorku bych doporučil pro - Myslím, že motorka je vhodná pro začátečníky a zapálence do socialistických strojů.

Průměrná spotřeba - 2.1 l/100km

Simsona jsem zdědil po taťkovi, který s ním jezdil se svým bratrem. Simson byl pravidelně udržován až do 90. let. Tehdy byl "odhozen" do stodoly a stál tam až do minulého roku. Za tu dobu docela schřadl. Hlavně pneumatiky dostaly docela zabrat.

S bratrancem jsme jej oživili a jezdili jen tak po poli. A letos jsem si řekl, že je to celkem škoda jezdit po poli, a že by nebylo na škodu ho vyvést na silnici. Tak jsem do něj vrazil nějaké 4000 ,- a udělal z něj provozu schopnou motorku.

V květnu jsem zdáně udělal STK a vyrazil na cesty. Od května jsem již najezdil nějakých 1000 km.

Nejraději jezdím sám, protože jízda ve dvou je nic moc. Ostatně je to jen 50, takže co bychom po ní chtěli že.

Juka16
Juka16 napsal 02.10.16 v 10:32 10b.

Pěkná

hruso25
hruso25 napsal 03.08.15 v 19:26 9b.

Krásavec. Je to jeden z prvých Simsonov dovezených do Ceskoslovenska.