Yamaha TDM 900 (2005)

Vlastník bandit.kenny
Vloženo 17.7.2015
Aktualizováno 13.4.2024

Temer dokonala motorka,vhodna na cestovani(spotreba cca 5l),nevadi ji rozbite okresky,polni cesty.Solidni zpracovani a nenarocna na servis.Partak pro vsechno,bez emoci,ale nemenil bych.

Suzuki DL 1000 V-Strom: Odradila mne uvadena spotreba pri svizne jizde a celkove rozmery stroje,ale mozna jsem se spletl,jedine,co mi na TDM chybi je vykon.

První dojmy - Z meho pohledu krasna,teziste trochu vysoko ale v zatackach hrava,jen trochu nepredvidatelna.Nejede pod 3tis a je ucukana pri pomalejsi jizde pri prechodu zavreno otevreno,pole pusobnosti 5-8tis nejlip,tedy řadit.Vyborne brzdi a opravdu nezere,spotreby nad 5,5l jsou spiš rekordni.Pohodlna,spolehliva, svizna do 150km/h.Jo prekvapilo mne hlucne razeni temer vsech kvaltu:(

Motorku bych doporučil pro - Myslim cloveka co nelita vterinou na kudlu,co chce univerzala pro vse,s nizkymy naklady,rad cestuje a mam smysl pro nevsedni veci.Muze to byt i prvni masina,ale pro urostlejsi vyssi postavy.Uvedomte SI,ZE pokud NECO delaji japonci VIC JAK 25let,MUSI TO BYT dobre.)

Doplňky na motorce - Blastry,vyhrivane hefty,iridiove svičky,xenony,pridavna svetla,padaci ram,progresivní pružiny,scootoil domazavani řetězu,zvýšení řidítek o 50mm nahoru+k sobě(vario),ukazatel razeni,wingrack tri kufry,12V zasuvka,cestovni štítek a spojler,Multifunkční ukazatel teploty+dobíjení a času-Koso mini 3,RP vyfukový svod a nerez oválná koncovka s vložkou,kryt motoru,zakázkové sedlo od DDT,prodloužení předního blatníku,podpora spojky,pancéřové brzdové hadice HELL přední brzdy...

Po dokonale VFR stroji na cely zivot,jsem hledal dalsiho univerzala.Uz nekolik let jsem po ni koukal,mela byt lehci,uspornejsi,dostatecne dynamicka,krasna,pohodlna ve dvou s bagazi,pro sporivce usporna a nenarocna,mela mit schopnost v lehcim terenu ci na opravdu hnusne okresce a Temer Dokonala Motorka(TDM)je na svete uz pres 30let,tak musi byt dobra,pro mne toto vse beze zbytku splnuje.Pac jsem narocny uzivatel,vadi mi ze na svizne predjeti ve dvou musim na trojku a ve 150ti je uz vse jen poklidne tlaceni cisel na tacho a kolem 200umre,ale brzo jsem zjistil,ze sice cuka pod 3tis i po zaslepeni hadicky podtlaku,ale pro mne asi nejvic je,ze spotreba je porad kolem 5litru a pokud jedes co to da tak o 0,5l vic a to nezere ani gumy a vse kolem,proste nenarocna.Ventile jsem meril kolem necelych 45tis km a v toleranci.Pod sedlo das lekarnicku,naradi,antipich s bombickami,merak tlaku,zamek a porad mas jeste misto,sedlo pro dva pohodlne,vysuvne hacky na sitku pod sedlem,nastavis si podvozek jak chces i kdyz pro mne to znamena na zadku pruzinu na max i utlum ale prekousne na silnici kde co.Brzdy odvadi poctivej kus prace,ze vidle ma co delat aby se neborila na sve limity.
Motorka opravdu nesviti a to ani po osazeni xenonu,trochu to resi pridavna svetla,je (v)hodna pro kazdeho i kdyz myslim,ze vyska min. 175cm by byla lepsi a trochu urostlejsi postavy,trochu s ni na miste zapasim,ne vahou ale tezistem,ale zkuseny chlap jako Ja:)
Zklamanim pro mne byl vykon a porad trochu je,jezdim dost ve dvou asi 90%sezony a drzim krok s 100k(a vice) masinama jen diky umu a tak do 150ti max.Zatahy jako Véčko,jak vsude pisou jsem opravdu nepocitil,motor z TL to opravdu neni,ale kdyz jsi kolem 6tis na řekneme 3-4ku tak mas co potrebujes k zrychleni a na sviznou jizdu to staci,preci jen to mel byt universal a svizne svezeni umi.V meste pohoda jen pri proplitani mezi auty pozor na stalou rychlost,jinak teziste udela svoje a zrcatka jsou pak siroky,ale kam se vejdou tak i cela masina.Masina je trochu bez emoci,hlavne zvuk a projev motoru,pro mne 3 az 5tis je mesto a 5-8tis okreska,motor nedava pocit vykonu,ale poctive dela svou praci,jako cela motorka.Cestovani je to co ji sedi nejvic,ale umi mesto,dojet k rybniku a polnackou k chate a na okresce dava takove Sv650 a stroje tomu podobne,sportovni sestky uz si neskrtne(kdyz to ridi drevo no problem),maximalky na youtube jsem videl pres 200km/h ale me tam nejde jen z kopce s vetrem v zadech,vse tam je udelane nevim,ale to uz neresim.Kazdopadne co mne na ni bavi nejvic ze jedu 150tkou pro rozmlacene silnici a citim se uplne v pohode,to na TL neumim:)A dojedu dom nerozlamanej a pro mne je sporilek jako Ja:)Je to masina pro divne pavouky,lidi co se radi odlisuji,takova Multistrada te doby,bez ficur mnoho eletroniky a pusobi solidnim dojmem vydrze na veky.Partak do zivota pro vyradene jedince hledajici vernou sluzbu,kde si budes přat.Mam ji rad:)
27.10.17
Tak jsem si zase udelal radost a odlehcil moto o 8kg a svoji kapsu o 25tis.a nechal jsem si udelat zakazkove vyfuky od RP vedene bokem motoru abych si zas v brodu nenarazil o sutr svody:)Mno a 2018 mne čeka Černa Hora a Kousek Albanie.Jeste musim dorobit šusplech a par drobnosti...Zvuk s vlozkou asi dvakrat hlasitejsi a bez ni se uvidi az bude pekne,spotreba vykon atd.zatim nevim to az sezona 2018,tento rok 10500km tak uvidime co pristi,chtelo by to presit sedlo...
4.3.23
Spotřeba i vykon je tak nějak podobna,ale zvuk lepší a to je fajně.Jezdím s vložkou toje tak akorat a sedlo od DDT usite na podruhe ted super Ok a opravdu pekne a pohodlné.
Uvidim jestli ji prodam,sel bych do Tigra 800xca/BMW R1200GS tak ale to po prodeji.Za mne nej TDM co jsem potkal vybavena na max.ale dnes asi frci jine stroje:)

Animals21
Animals21 napsal 23.02.19 v 20:16 10b.

Fotka c.23 je fakt super

bandit.kenny
bandit.kenny napsal 28.11.17 v 18:26

Tak ladak a svod osazen jsem zvedav jakej to bude pocit:)

Jencek350
Jencek350 napsal 29.04.16 v 22:48

Jj.super stroj.ladaky emoce dodaly.mam leo vince a super zvuk

Sidonius78
Sidonius78 napsal 24.07.15 v 22:19 9b.

dobře jsi vybral, super univerzál (mít tak o 20 koní víc ). Laďáky taky potřebuji, ale řeším jiné věci tak snad časem. Každopádně zdravím Brno

bandit.kenny
bandit.kenny napsal 21.07.15 v 07:01

Tak ladaky jsem uvazoval ale je to dost penez a stejne to da max 3kone a kdo vi jestli u neceho levneho:(A musim je sundavat pokud nemaj homologaci do zahranici(nelegalni i u nas).