Yamaha Majesty S 125 (2014)

Vlastník Pesi_pha
Vloženo 10.7.2015
Aktualizováno 28.9.2018

Skútr ani malý ani velký. Jezdím na něm do práce.

Motorka koupena od FIRMA:MOTOR TECH (České Budějovice 2)

Honda PCX 125: Honda PCX 125

První dojmy - První jízda byla z Českých Budějovic do Prahy. Před tím jsem jezdil jenom na fiktlu. Po několika kilometrech jsem se cítil, jako kdybych jezdil na stroji dlouhé roky.

Motorku bych doporučil pro - Ježdění po městě, včetně městských dálnic je místo, kde se tenhle skútr uplatní. Okresky a silnice nižších tříd jsou také vhodné.

Průměrná spotřeba - 0.7025 l/100km

Skútr jsem vybíral od podzimu. Tuhle Yamahu jsem měl v hledáčku od začátku, ale byla příliš drahá. Projel jsem si Hondu PCX, nějaké ty SYMy i Kymca, Vespu. Na jaře přišla slevová akce a skútr zlevnily a tak jsem neváhal.

Jízdní vlastnosti odpovídají skútru této kategorie. Je ještě mrštný, ale na silnici drží i v rychlosti nad 90 km/h. Obě brzdy jsou kotoučové a zastavení z větší rychlosti není problém. Jenom si člověk musí dát pozor na "kroucení" stroje při prudším brzdění.

Při rozjezdu na křižovatce mi Vespa nebo PCX poodjedou, ale jakmile dojde na rychlost nad 60km/h mám stále plynulé zrychlení téměř ke stovce.

Podvozek je dost tvrdý. Když to porovnám s tím, co jsem měl půjčené na dovolené (2xSYM) je to trochu koza. Ze začátku jsem měl problém s pražskými kanály, ale to je spíš nezkušenost než problém skútru.

Pod sedlo se vejdou 2 otevřené přilby. Jezdíme i ve dvou. To už je trochu obtížnější. Součet našich vah se rovná maximálnímu zatížení. Rozjezd je pomalejší, ale auta jsou stále za mnou. I spotřeba jde nahoru a plný plyn je v akci velmi často. Po rovince zrychlíme na 80 bez problémů, do stovky to jde už pomaleji. Kopečky jezdíme max 70 km/h .

Se spotřebou se vejdu do 3 litrů na sto i ve dvou. Mohlo by to být i méně, ale moc to nešetřím.

Je to typický městský skútr na který se pohodlně vejdou dva dospělí lidé. Denně na něm jezdím po městě. Dá se na něm cestovat do vzdálenosti 200 km na jeden zátah. Lepší je jezdit na jednoproudých silnicích a okreskách. Tam, kde auta jezdí přes 100 km/h mi to připadne vzhledem k maximálce a výkonu nebezpečné. ( Jel jsem nejvíc 110 a to na dálnici).

14.3.2017 - najeto 6000,- Km téměř výhradně Praha a okolí. Žádné závady a jezdím jenom na pravidelný servis. Letos budu měnit pneu, začínají být sjeté. Stále nemám žádné výhrady. Do města ideální.
Na křižovatce mám občas problém se závodníky v autech s automatickou převodovkou. Ti už mají rozjezd docela slušný.
Do budoucna uvažuji o větším obsahu a výkonu, aby jsme si mohli udělat výlet po republice.
Trochu mě naštvali v servisu, když jsem chtěl vyměnit brzdovku. Prý je ještě dobrá. Ale spíš se jim do toho nechtělo.

28.9.2018 - najeto 12000 km. Jezdím stále po Praze a okolí. Letos jsem měnil pneumatiky a brzdy. Skútr je stále bez provozních závad. Vlastní vinou jsem ho jednou položil. Odnesla to páčka brzdy, ohnutý centrální stojan a odřený plasty. V autorizovaném servisu jsem nechal udělat kompletní prohlídku a servis. Skútr je zcela v pořádku, vyměnila se jenom ta páčka a narovnal se stojan. Plasty nijak neřeším. Letos jsem se dostal na velkou motorku jenom na 5 dní. To mě vede k závěru, že si pořídím skútr o větším obsahu a motorku si budu půjčovat.

Pesi_pha
Pesi_pha napsal 23.05.17 v 14:55

Dodělal jsem si papíry a koukám po větším skútru. Jen přece kličkovat v provozu s motorkou není ideální. Další variantou je poladit trochu stávající motorizaci. Sportovní variátor, výfuk a bude to možná stačit. Jen přeci spotřeba do 3l je velmi příjemná. Nemám s tím ovšem žádnou zkušenost.

Zdack
Zdack napsal 11.06.16 v 08:41 10b.

Se vším co píšeš plně souhlasím. Mám Máju sice jen chvilku, ale pokaždé si jízdu moc užívám!!!

Zelinář
Zelinář napsal 26.07.15 v 20:54

Pod tohle se muzu podepsat. Mam stejne postrehy

Zelinář
Zelinář napsal 11.07.15 v 11:29 10b.

mike_fish
mike_fish napsal 10.07.15 v 20:22

mame "Majdu" od lonska a maximalni spokojenost. Maximalka s dobrym vetrem 118. Vsude samy pcx takze dobra volba!