BMW K 1200 RS (1999)

Vlastník ZeldaP
Vloženo 14.6.2015
Aktualizováno 14.6.2015

Silná motorka, na které se dá jezdit pomalu i rychle.

První dojmy - Hned od začátku jsem měl respekt z její hmotnosti. Po usednutí za řídítka jsem zjistil, že jízda na ní je vcelku pohodlná a že motor má fakt sílu. Na ovládání blikačů jsem si rychle zvyknul. Tak že spokojenost, ale ze začátku to chce vážně s rozumem.

Motorku bych doporučil pro - Je dobrá na cestování i na delší vzdálenost.

Doplňky na motorce - plotna a Top case GIVI, zvýšení řídítek Wunderlich, nově tvarované a potažené sedadlo

Průměrná spotřeba - 6.27857 l/100km

Je to kus motorky, která je při manipulaci na místě dost těžká. Jak se dá do pohybu, není s hmotností problém.
Výborně táhne hned od spodu a nemusí se zbytečně vytáčet. Když se ale podrží, začnou se dít věci. Motorce se nejvíc líbí na kvalitní silnici. Po nasazení všech kufrů je celkem dost úložného místa na cestování, ale musí se počítat s větší šířkou motorky.
Motorka je sice starší ročník, ale zatím vše funguje jak má. Je to stříkačka, brzdy jsou vybaveny ABS, má polohovatelný plexi štít a sedadlo a je to 6-ti kvalt. Převodovka trochu hlučnější, ale kvalty tam padají výborně. Při volnoběhu trochu rachotí spojka, která je suchá. Údajně je to u tohoto typu normální. Motor je řadový 4 válec s kapalinovým chlazením, uložený podélně. Základní servis, výměny provozních kapalin a filrů není problém udělat sám.
Zatím jsem na ní moc nenajel, tak se časem ukáže, jestli mně bude i nadále překvapovat jen příjemně.

pkubik
pkubik napsal 21.07.18 v 07:15 10b.

Ahoj, potřeboval bych poradit s tím zvýšením řídítek. Kde sehnat a za kolik se to dá pořídit, případně jak si s tím spokojený. Petr

wencz
wencz napsal 15.06.15 v 20:05 10b.

moc pěkná... jaké je to zvýšení řídítek? Je to o moc pohodlnější? Nebo jen tak pro dobrý pocit...? :) Ať ti vydrží!

Šimi57
Šimi57 napsal 14.06.15 v 20:27 10b.

Ať slouží, kdybych si již nepořídil ST, šel bych do něčeho podobného