BMW K 1200 RS custom (2003)

Vlastník Viking1
Vloženo 18.3.2013
Aktualizováno 4.4.2023

Sportovní tourer s technologií z kosmíru už za doby báťušky cara.

Motorka koupena od LZ-moto - Zkušenost s prodejcem: letitá, trojitá :-)

První dojmy - Něco tak neuvěřitelně stabilního jsem ještě nezažil. Ideální kombinace silnice s turistou. Posed není tak náročnej na oporu rukou, nohy jsou v uvolněnějším úhlu. Motor zvládá jak pilu, tak i pomalou jízdu na vyšší rychlostní stupeň. První zmatek s klasickým ovládáním blikačů odpadl a změnil se v jistotu po prvních pár km.

Motorku bych doporučil pro - Uváženějšímu cestovateli.

Doplňky na motorce - Centrální stojan, touring kufry, zadní nosič.

Proč zrovna BMW K 1200 RS:
Chci hodně cestovat. Nechce se mi furt prát se řetězem. Chci pohodlíčko a krytí před marastem. Chci technologickou vyspělost a velmi chytrá řešení. Chci kvalitní matroš. K báwu jsem chtěl už dávno. Nenapadlo mě, že to bude tak brzy. Stalo se a jsem moc rád.
Zkušenost

Motor
Krásně táhne odspodu. Kilo na jedničku zrovna tak jako 50 km/h na šestku.
Na pětku to při 50km/h brblá 2000 ot/min, na šestku při 90 km/h 3000 ot/min, 120 km/h 4000 ot/min. Lineární nárůst výkonu v celém rozsahu otáček. Vynikající pružnost - není problém z pětky a 50 km/hodině se bezprostředně rozjet na dálniční maximum.

Podvozek
Klasický baworácký vychytávky telever a palever. Co dodat - funguje to prostě skvěle!
Zadní útlum štelovatelný ručně.
Sedl jsem a jel, nebylo třeba si na nic zvykat. Motocykl se chová velmi stabilně. Váha v tom dělá svý, ale motor s ní nemá problém.

Brzdy
Jedovatky s posilovačem doplněné o dobře fungující ABS (konečně!)

Světla
Dvě potkávačky, jedna dálka. Svítí to jak blázen. Kolébkovým ovladaček se přepíná na dálky anebo světelná houkačka. Potkávací světla jsou spuštěna automaticky. Jednoduchá ovládání sklonu světel bez nástroje otočným ovladačem.

Ovládání
Na dálnici a na okrskách je jako doma, ale ani pomalejší rychlost ve městě nepředstavuje zásadní problém - jenom prostě nebaví to stálé N-1-2-N.
Chvilku jsem si zvykal na bawoří zdvojené ovladače blinkrů doplněné na levé straně řidítek klaksonem (párkrát jsem si omylem zatroubil) a na pravé straně vypínáním blinkrů (párkrát jsem jím "marně" zapínal pravý blinkr).
Nestandardní je též chcípák sdružený se spouštěčem. Raději nechávám chcípák chcípákem a motor vypínám klíčem.
Standardní varovné blikače jedním vypínačem (nefunguje zapnutí obou směrových vypínačů naráz).

Palubní deska:
Analogový palivoměr, otáčkoměr, rychloměr a teplota chladicí kapaliny. Pod těmito klasickými kruhovými budíky je dvouřádková série ukazatelů a malý display s aktuálním časem a hodnotou zařazeného rychlostního stupně. Chybí ukazatel venkovní teploty. Mechanické celkové i denní km. Nemohu si pomoci, ale mně klasika vyhovuje víc než digitální panel. Mj. je to čitelné i bez zapnutých klíčů.

Pohodlí :
Sedadlo je velmi pohodlné. Není cítit únava ani po delší cestě. Těším se s tím do Alp.
Manuálně zvedací štítek. Za vyšší polohou nefouká ani na čahouna. Ale úplný klid v helmě nastane až po částečném zalehnutí.
Tvarování kapotáže umožňuje efektivní krytí proti nevlídni počasí.

Příslušenství :
K dispozici byly touring kufry rovnou od BMW včetně origo nosiče a také původní originální tank vak upevněný popruhy na plastovou nádrž.
Původní také censtrální a boční stojan.
Chybí vyhřívání heftů, chybí 12V zásuvka pro navigaci nebo nabíječku telefonu.

findejs1310
findejs1310 napsal 13.03.16 v 09:47

Capouch byl krasnej a tohle je kvalita
10b

Sharki
Sharki napsal 21.05.14 v 07:45

Tak nějak nejsem na tu starou klasiku a lákají mě nové obzory. Mám také svůj vysněnej BMW F 800GT. Zatím ale konstalace tomu brání.Věřím je moje vysněná bude jednou realita.

Sharki
Sharki napsal 05.05.14 v 08:39

Woky
Woky napsal 30.01.14 v 23:14 10b.

sip_
sip_ napsal 19.06.13 v 13:43 10b.

prostě 10