Honda XL 600V Transalp (1997)

Vlastník Jepta
Vloženo 2.6.2015
Aktualizováno 16.4.2017

Staré levné enduro na naučení se správně padat ať nerozstřelim hned nějakou novou lešťenku

První dojmy - Předchozí moto BMW 1150GS,,, TA 600 je na silnici horší, měkké tlumiče a vlní se v zatáčkách. Na silnic jsem si ho ale nekupoval, to bych volil jiný typ moto. Zato na poli a vůbec v terénu je s ním větší sranda než s BMW a znát je i větší kolo vepředu

Doplňky na motorce - Padací rámy, zásuvka a držák navigace.

Po roce a 20t km můžu říct, že mě alp velice překvapil, jaká je to zábavná motorka. Původně to měl být jen dočasný mezikrok než si vyberu nějaké nové enduro, ale po nekolika offroad dovolených s daleko novějšími a dražšími stroji můžu s čistým svědomím říct, že měnit zatím rozhodně nebudu, protože jsem přesvědčen že to není o stroji, ale o rukách a starý dobrý alp je minimálně konkurenceschopný. Dobrá věc je také nízko položené sedlo. Ze začátku jsem to považoval za zápor, ale stačilo pár krizových situací v terénu a ze záporu se stal klad. Servis, krom ulomeného zrcátka, byl zatím jen běžný, nic jiného se zatím nepokazilo

A aby to nebylo jen o kladech, tak odpružení je z výroby dost měkké a v terénu je to pořád na doraz. Šlo to ale vylepšit instalací progresivních pružin. Dále delší přesuny po asfaltu jsou vážně utrpení. Motorka je na pohodu použitelná tak do 120km/h, rychleji je to trápení motoru a spotřeba pak leze na 7,5 l/100km z běžných 5ti.

Do budoucna buď KTM 690 enduro R pokud mě bude terén stále bavit, nebo nová afrika pokud už budu místo pádu chtít jen cestovat.

Čadil
Čadil napsal 19.04.18 v 18:50 10b.

spolehlivý stroj

Samíc
Samíc napsal 17.04.17 v 00:43 10b.

Honda je jistota

Davel
Davel napsal 02.01.16 v 22:01 10b.

Alp je povedená motorka Pěkné fotky

findejs1310
findejs1310 napsal 02.06.15 v 23:58

Jj odvozí
10 bodu

mardock
mardock napsal 02.06.15 v 20:04 10b.

určitě tě odvozí kam bude potřeba. Máme doma 11 GS + TA 600 a na obou mě to baví jinak. Alp v terénu mnohem lepší. Už jsem tě tuším nedávno potkal-v téhle barvě jich asi v okolí moc nebude