Yamaha MT-07 (2015)

Vlastník Otakar007
Vloženo 9.5.2015
Aktualizováno 25.5.2015

Léčebný prostředek krize středního věku

Motorka koupena od žiži. (Lipník nad Bečvou VII - Trnávka)

První dojmy - Po mnoha, mnoha letech hlubokého spánku, procitla shodou různých okolností moje motorkářská kariéra, započatá ve čtrnácti za řidítky Stadionu S22. Po zkušebních jízdách na různých modelech věhlasných značek jsem usoudil, že MT 07 navazuje na S22 nejelastičtěji a bude jeho důstojným nástupcem :-)

Doplňky na motorce - Padáky SW motech, plexi Ermax, kufr Yamaha, 12V zásuvka. Přibudou ještě kryty BB Storm a pak se uvidí... Kdo mi chce nadávat za zprznění naháče kufrem, nechť si laskavě uvědomí, že jsem starej dědek, kterej potřebuje úložný prostor pro zubní protézu, léky na prostatu a další nezbytnosti.

Hledal jsem motorku na "rozježdění", lehkou, odpovídající mé výšce/nížce (172 cm). Když jsem si při zkušební jízdě na MT 07 sedl, sedla i ona mně. Rozhodnuto bylo tedy poměrně rychle, problém byl s dostupností, jediný motocykl skladem s ABS jsem objevil v Lipníku n.B. Komunikace byla rychlá a dobrá, včetně objednání a montáže doplňků, takže po pěti dnech jsem vyrazil vlakem pro svého žluťáska.

Zatím najeto cca 300 km, větší část při cestě z Lipníku domů. Kdo zná route 35, navíc odpoledne před prodlouženým víkendem, ocení délku cesty 2,5 h včetně zastávky na svačinku. Jel jsem velmi opatrně, ale když se v souvislé protijedoucí koloně objevila skulinka, několikrát jsem neodolal a empiricky odzkoušel, že kamion se dá předjet JInak je moto v záběhu, takže se budeme pomalu učit a sžívat. Celková ergonomie pro moji postavu výborná, pouze ve zpětná zrcátka bída, uvítám radu co s nimi. Další, doufám pozitivní poznatky budou následovat

Málo času na radosti všedního života a tak zatím pouze dva krátké výlety po okolí a šnečím tempem se přibližuji první 1000 km garančce...

AndyD69
AndyD69 napsal 09.07.15 v 13:10

Monster Torque!

Vitaj. Čo zo spätnými zrkadlami nájdeš buď tu na fóre o MT-07, alebo na facebookovej skupine s názvom YAMA MT-07 Sk/Cz.

AndyD69
AndyD69 napsal 08.07.15 v 12:39 10b.

Monster Torque!

Fakt pěkná vosa
Mas to za 10bodu

Donx
Donx napsal 16.05.15 v 12:09

Pekna barva. Gratuluji ke koupi. Ja jezdim na mt09 a musim rict ze MT serie je absolutne perfektni. Hodne stastnych km.