Honda GL1800 GoldWing (2023)

Vlastník Wurst
Vloženo 15.1.2024
Aktualizováno 16.5.2024

Vloženo: 16.01.2024, Uskutečněno: 14.01.2024, Stav tachometru: 266 km, Zhlédnuto: 391x, Firma: FIRMA:CITY MOTO (Plzeň 3-Jižní Předměstí x))

Již nějaký čas jsem se rozmýšlel, kterou motorkou nahradím svého CROSSE. Pokud bych chtěl vyhovět svým nárokům na motocykl, musel bych opustit svou milovanou značku a poohlédnout se u konkurence. Mou podmínkou je totiž bezúdržbový kardanový pohon a ten žádný z nástupců u Hondy nemá. Řešením by byl tedy Advík od BMW nebo Triump Tiger. Ani jedna z motorek mě však neuchvátila natolik, abych byl ochotný utratit za ní ty peníze a pořídit si jí. Rozhodl jsem se tedy nakonec úplně jinak. Svého CROSSE jsem dost omladil (kdo sleduje můj Deník, tak ví) a padla volba, že si ho nechám a zůstane mi tak možnost cestování včetně lehkých enduro vložek. Zároveň jsem si díky tomu splnil svůj dlouholetý sen a pořídil si k němu ten nádherný "pojízdný obývák" v podobě Gold Wingu GL1800 Tour DCT. Využil jsem příznivé ceny (která je tedy i tak astronomická) díky slevové akci od Hondy a v listopadu 2023 nejprve složil zálohu a o pár dní později doplatil zbytek částky a Goldie byl můj. 8. ledna 2024 jsem motocykl přihlásil a o pár dní později, 11.1.2024, jsem si svého nového miláčka převzal a hned o víkendu začalo období zajíždění. Počasí sice zatím vůbec motorkářům nepřeje, ale chci mít těch prvních 1000 kilometrů rychle za sebou, odservisovat a pak už si jen užívat tu famózní jízdu, kterou tento obr v jedné stopě dopřává.
Tak novým zážitkům vstříc a třeba někdy někde na cestách AHOJ!

callowsick (463) napsal 16.01.2024 v 20:32

Tomu říkám (po)vánoční dárek jako hrom!

1 reakce

Wurst
Wurst 25.01.2024 v 11:36

No platba proběhla už před Vánocemi, tak že spíš předvánoční a zároveň na několik let dopředu!

Animals21 (47) napsal 16.01.2024 v 15:33

Dosáhl jsi motorkářský Olymp a moc ti to přeju Musím říct, že mě to hodně překvapilo, vůbec jsem netušil, že míříš tímto směrem Motorka neskutečná, užij si jí spousty (několik stovek tisíc ) kilometrů

1 reakce

Wurst
Wurst 25.01.2024 v 11:35

Děkuji ti mockrát! No já se tímto směrem plánoval vydat původně o pár let déle, ale tak nějak se to vše sešlo, že jsem si udělal radost už nyní. Tím, že si Crosse nechávám, nepřijdu o možnost i té trošky offu, kterou si tam občas vložím Kolama dolů, kamaráde a těším se na nějakou letošní společnou vyjížďku! Měj se!

• Po stopách Oty Pavla

V neděli 19. května vyrážíme po domluvě s Jirkou Novákem, jeho dcerou Míšou a přítelkyní Jitkou na Křivoklátsko po stopách Oty Pavla. Začali jsme skalnatým kaňonem na Zbirožském potoce, kudy dojdeme ke Skryjským jezírků

Vloženo: 20.05.2024
    Uskutečněno: 19.05.2024
  • Kolem Plzně

Krásná a zajímavá místa jsou dostupná po pár minutách jízdy hned v okolí Plzně. Níže přikládám pár z nich, na která jsem se už velmi dlouho chystal, ale vždy dostalo přednost něco jiného. Konečně tak včera došlo i na tat

Vloženo: 15.05.2024
    Uskutečněno: 14.05.2024
  • Šumava

V pondělí 13. května si díky předpovědi krásného počasí beru v práci volno a vyrážíme s Lucií přes Svatobor a Kvildu do Borové Lady a odtud pak už pěšky přes Knížecí Pláně do Bučiny na Alpskou vyhlídku. Zajdeme se ještě

Vloženo: 15.05.2024
    Uskutečněno: 13.05.2024