Yamaha FZ6 Fazer (2008)

Vlastník Hany13
Vloženo 2.10.2023
Aktualizováno 2.10.2023

Vloženo: 02.01.2024, Uskutečněno: 01.01.2024, Stav tachometru: 32935 km, Zhlédnuto: 159x

Na Vánoce jsem se rozhodl vyrazit popřát rodině hezké svátky na motorce protože bylo celkem hezky ale ejhle, nenastartoval jsem, baterka byla vybitá. Jelikož nabití baterie na FZ6 znamená i 10minut otravné práce sundavání vnitřního oplastování masky a odšroubování a zvednutí nádrže (samozřejmě pak to samé i zpět což je ještě horší) začal mi v hlav vrtat nápad na nějaké prodloužení konektorů kabely do přístupnějších míst. Vím, je to "jen" 10 šroubů ale těch 10 šroubů je vlastně dost práce kdy hrozí že někde něco ulomím, odřu a podobně. A jelikož díky prvotním problémům s baterií na začátku pořízení motorky a i kvůli instalaci ukazatele zařazeného stupně jsem tuhle agendu sundat/nandat dělal už nejmíň 15x jsem se rozhodl že s tím musím něco udělat.
Začal jsem hledat na internetu něco ve smyslu "prodloužení konektoru baterie" a shodou okolností mě to hodilo na denník na motorkařích kde uživatel zmiňoval nabíječku CTEK a jejich výhodu s použitím konektorů který lze někam vytáhnout.

A jelikož už bylo po ježiškovi a dostal jsem nějakou korunu, tak jsem hned objednal nabíječku CTEK MXS 5.0. Konektor by sice mohl být ještě o něco delší ale nakonec jsem ho šikovně nechal schovaný za oplastováním z pravé strany nádrže. Huráá nyní stačí jen šáhnout za plast, spojit konektor a nabíjím, otázka 10ti sekund do budoucna ještě popřemýšlím o konektoru zásuvky zapalovače na řidítka kvůli nabíjení telefonu, ale to je hudba budoucnosti, zatím jezdím spíš kratší trasy a na ten jeden výlet s manželkou na Lipno si beru powerbanku. Ale líbí se mi ta možnost různých doplňku od CTEK, mají to parádně vymyšlené

context (7) napsal 02.01.2024 v 19:50

Taky jsem to tímto způsobem vyřešil u bývalé motky Yamahy Mt-03 660ccm, super nabíječka, se kterou nabíjím vše auto, moto, traktor, jíž několik let

• Kosmetika a údržba

Tak jsem pojezdil prvních pár km a chci dát motorce trochu péče. První byla samozřejmě nějaká očista a hlavně lehká údržba základních věcí. Začal jsem řetězem a komplet řetězovkou. Vyčistit řetěz, sundat zadní kolo a vyč

Typ: Údržba
    Vloženo: 12.10.2023