IMZ M 72 (1952)

Vlastník V_i_c_i
Vloženo 30.12.2011
Aktualizováno 12.7.2012

Co záznam v deníku, to závada?

Vloženo: 05.06.2023, Uskutečněno: 05.06.2023, Stav tachometru: 16000 km, Zhlédnuto: 38x

Tak nějak jsem si všiml že poslední záznam který jsem udělal byl při nájezdu cca 8 tisíc kilometrů a týkal se závady která skončila odtahem. Mno dobrá, tak přidáme další záznam. Shodou okolností má dnes Mka najeto cca 16 tisíc kilometrů a dostavila se další závada. Nebo spíš závadička, která ale potrápila na nějakou tu hodinu. Takže jsem si vyměnil svíčku, kabel, cívku, překontroloval a vyčistil karburátor a já nevím co vše jsem ještě prováděl abych nakonec přišel na to, že vynechávání pravého válce měl na svědomí přicpaný kohout na benzín. Bohužel při každém servisním zásahu stihl do něho natéct dostatek benzínu aby to vypadalo že závada byla odstraněna.
Tak copak to bude s touto pravidelností při nájezdu 24 tisíc kilometrů? Osobně bych hádal že se do té doby rozpadne přední vidlice, která má dnes už i na rusa zemědělskou vůli a chtě nechtě mě bude čekat repas.
Nicméně kde je ta údajná nespolehlivost těchto motocyklů co jsem slýchal od zlých jazyků?
Za těch 8 tisíc kilometrů od poslední závady se v podstatě do motorky pouze tankuje benzín a doplňuje olej. Mno a abych nelhal, tak pravidelně vyměňují popraskané dráty. Ale to už neberu jako závadu.
Přikládám i aktuální foto jak moto vyoadá dnes po nájezdu 16 tisíc kilometrů od renovace. A to se nebojím říct, že si to odjezdila cestami i necestami...

Kawalumpik (11) napsal 06.06.2023 v 13:40

Chybí ti tam kulomet.

2 reakce

V_i_c_i
V_i_c_i 06.06.2023 v 20:42

.... kdo má zbroják tak ví

PetrL3 (27) napsal 06.06.2023 v 09:32

Johny89 (9) napsal 05.06.2023 v 22:04

Stále pěkná!

Milan1963 (278) napsal 05.06.2023 v 17:45

• Letos Mka do boje nedojela...

Tak po několika letech a cca 8 tisících kilometrech letošní rok Mka do boje o osvobození Brandýsku nedojela. https://youtu.be/MSIdlGVu1i8 Místo toho se premiérově projela na odtahovce. +o( Bohužel náhradní ložisko a

Typ: Havárie
    Vloženo: 10.05.2017
    Uskutečněno: 10.05.2017
  • Rotor dynama po smrti

Nebyl by to ten správný rus aby se zase něco neposralo. Tentokrát odešel rotor dynama. Vzhledem k tomu, že se jedná o nedostatkové zboží tak jsem se rozhodl ho nechat převinout. Převinutí proběhlo dobře, ale bohužel na

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 03.03.2013
    Uskutečněno: 03.03.2013
  • První legální vyjížďka

Tak dnes jsem konečně po čtyřech letech i přes problémy s databází registru vozidel dostal průkaz HV a SPZtku. Takže první cesta byla do garáže připevnit SPZ a hurá na první ostrou testovací jízdu. A dokonce se to za t

Vloženo: 12.07.2012
    Uskutečněno: 12.07.2012