BMW K 100 RT (1985)

Vlastník Varaník
Vloženo 23.7.2020
Aktualizováno 7.8.2020

Vyhřívané hefty + LED H4

Vloženo: 29.12.2020, Uskutečněno: 29.12.2020, Stav tachometru: 66500 km, Zhlédnuto: 30x

Tahle motorka je super pro jízdu v zimě. Fakt. V létě jsem skučel jak mně pálí levá haxna (jízda v kratasích = depilace nohy až po koleno dost smradlavim způsobem) zato teď je to super. Zima jen od rukou a to jsem teď chtěl odstranit. Tak jsem po měsíci hledání toho nejlevnějšího na bazoši pořídil toto.
Takže nejdřív hefty dolu - to bylo strašně jednoduchý. Kompresorem pod levej heft a druhej odletěl sám když jsem to natlakoval.Nemaj v sobě otvory zboku a vyletěl s ránou že jsem se málem pos... mál. Další postup je patrný z fotek. Největší problem byl tam ty hefty zas dostat protože ta dečka + smršťovačka nabyla celkem dost na průměru a už to tam nešlo. Takže dolu a předělat. Omotat jen el. páskou. Pak už to šlo ,ale zase se ty hefty protáčely a to nechceš když na tom občas vysíš celou vahou abys to nepřehodil v pravý zatáčce. Takže zase dolu a přilepit chemoprenem. Sice to neni nic co bych chtěl, ale fulguje to.
Když bylo hotovo tak jsem ještě dal do světla LED H4 (z alzy) co jsem si pořídil vod jéžíška. Myslel jsem že to bude snadný jak facka - vyndat H4 a dát tam tu LEDku... Jo hovno - všechno dolu až na masku na ponk a upravit tu gumu kolem žárovky nůžkama na nechty, snad se to manžrlka nedozví.-) Odstřihnout a vystřihnout otvory na chlazení jelikož ta ledka má větráček a tra guma ten chladič úplně obejmula a uzavřela. Nejjednodušší by bylo tam tu gumu nedat, ale to jsem nechtěl. Ještě že mám všechno 2x tak jsem zmršil starou gumu. Musím říct že do toho světla se fakt nedá koukat je to masacker. Budu muset pořádně seřídit světlo aby na mně furt nrblikali auta odnaproti...

• Sumarizace za 3 roky

Zdravím, nazval jsem toto téma takhle jelikož mně nic lepšího nenapadlo. Ale k věci. Jsem čerstvým majitelem čehosi se základem v BMW K100 . Nikdy předtím jsem Báwo neměl natož takhle divný. Protože mi dost věcí příjd

Typ: Reportáž
    Vloženo: 11.09.2023
    Uskutečněno: 11.09.2023
  • Rozborka 22-23

Po rozborce a servisu přes zimu a dnešní první projížďce po výměně vstřikovačů musím uznat že jí to pomohlo. Proinvestováno dost peněz a času. Ale co už - motorka jede parádně. Teď se nebudu bát jí někomu prodat :-) Zabr

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 10.09.2023
    Uskutečněno: 10.09.2023
  • Nedojela

Někdy 24.10. bylo krásně a napadlo mně že vytáhneme Emču (EML) na projížďku po okolí... Na Štěpáně jsme nakoupili plnou sajdu zeleniny a že se stavíme u babičky na kafe. Když jsme se chystali domu tak motorka běžela na v

Typ: Oprava
    Vloženo: 16.11.2020