KTM EXC 300 (2011)

Vlastník tudydudy
Vloženo 4.9.2020
Aktualizováno 4.9.2020

Zabalíme, rozděláme, uvidíme

Vloženo: 01.12.2020, Uskutečněno: 29.11.2020, Stav tachometru: 263 km, Zhlédnuto: 18x

S první adventní nedělí jsem odpískal sezonu i mé druhé strojovně. Vážně nevysoké teploty, brzký a radikální úbytek světla odpoledne a především taky urgentnost servisu. Důvody myslím dost pádné. Zvlášť ten posledně jmenovaný. Co že přesně za libůstky mne při nadcházejících dlouhých zimních večerech čeká?

Začnu-li předkem, jistě nebude od věci věnovat péči slavným "aftermarketovým" WP čtyřkomorám zde se vyskytujícím. Pravá vidle dokonce trochu rosí, takže vlastně není o čem. Nová náplň a gufera přijdou vhod určitě a uvídíme, zda to tím skončí nebo teprve začne.
Pak bude třeba zreinkarnovat ložiska v krku řízení. Vůli jsem nelibě tušil už pár motohodin po koupi (nač taky taková utaženost krku) a po posledním vyjetí už je to patrný pouhým okem. S tímto bych mohl teoreticky vzít i jedním vrzem výměnu řídítek, o kterých už praví příspěvek v deníku minulý.

Vrcholem zimních radovánek bude identifkace a následná náprava úniku vody do náplně převodovky. Tekutina před zazimováním z ní vypuštěná už bohužel podobu s olejem vykazovala pramalou.

Z dalších delikátností mohu jmenovat vůli v PDS kloubku zadního tlumiče, non-stop svítící brzdový světlo a nebo uchycení koncovky výfuku. Tam jsem bit skutečností nákupu demolicí poznamenanýho originálního dílu (náhrada za koncovku Scalvini přítomnou při nákupu). Zkrátka, úplně to na oba dva šrouby najednou nesedí. A mít ji chycenou jen na jeden už nepraktikuju. Dvakrát jsem se pro ni naposledy vracel.

Zkrátka radost. Ale co, aspoň nebude nuda.

• Jak jsem si (ne)namontoval blástery

Podloží nám v posledních týdnech rapidně měkne, světlo aby už po čtvrtý hodině člověk pohledal (zvlášť v lese). Už tak vysoký riziko nehody a tím pádem i pravděpodobnost poškození strojovny dál stoupá. Na velký mašině s

Vloženo: 02.11.2020
    Uskutečněno: 02.11.2020
  • Trénink rovnováhy, ano nebo ano?

Když chceš něco umět, dělej to. Prostý a jednoduchý, V případě motorky to tím pádem neznamená nic jinýho než známé: Jezdit, jezdit, jezdit. Nic k nepochopení snad i pro naprostýho neandrtála. Tak proč zrovna slejzám s d

Typ: Reportáž
    Vloženo: 20.10.2020
    Uskutečněno: 20.10.2020
  • Víkendové poprdlání

Lokty podél těla, kolena úplně někde jinde než co by měly bejt... Jako prozatím je zpětný ohlédnutí za vlastními výkony na moto dost tragický, co si budem. Po víc jak měsíční pauze zpět v sedle EXC. A hnedle ta nejvě

Vloženo: 05.10.2020
    Uskutečněno: 03.10.2020