Yamaha XT 660 R (2008)

Vloženo 12.3.2020
Aktualizováno 29.4.2020

Ladění DB killeru

Vloženo: 16.03.2020, Uskutečněno: 16.03.2020, Zhlédnuto: 18x

Dnešek se nesl ve znamení ladění ticha nainstalované sestavy Dominátor exhaust. Protože nelze objednat nic jiného, nežli medium DB killer, musel jsem si poradit domácími možnostmi. K mému velkému štěstí je mým sousedem velmi šikovný kominík, který nemá nikdy daleko od myšlenky k akci. Original DB killer upravil velmi lehce a na konec vnitřní trubky přinýtoval nerezovou krytku s odskokem (bohužel, nemám foto). Vznikl tak samodomo DB killer evo1, který nepřinesl vytoužené ztišení. Došlo tedy k výrobě samodomo DB killer evo2, který už byl lepší, ale stále rachot. Vznikl tak samodomo DB killer evo3, který už byl zase o krok blíž k tichu, ale stále to nebylo ono. Zde došlo k jednoduché úpravě za pomoci kladiva, kterým došlo k doklepání nanýtovaného víčka na konci trubky, na minimalizaci škvíry. Vznikl tak samodomo DB killer evo3,5 a světe div se, ten zvuk byl najednou snesitelný a dokonce i akceprovatelný. Nyní bude následovat poslední úprava a to přivaření zaslepovacího víčka na konci trubky a řekl bych, že tak vznikne konečný samodomo DB killer evo4.

Navrc.WR-F (34) napsal 28.07.2020 v 13:35

Co lambda sonda? Jenom se odpojila nebo se muselo řešit něco víc?

1 reakce

Alfonc
Alfonc 05.08.2020 v 07:42

Lambda je ve svodu a byla s úpravou v pohodě

Radus88 (8) napsal 17.03.2020 v 11:07

A zkoušel jsi jak s tím jede motorka? Aby to nebylo udušené?

1 reakce

Alfonc
Alfonc 17.03.2020 v 14:13

Dal jsem jen kousek...celkem asi 4 km a dušení jsem nepozoroval. Jede to pěkně. Uvidím ještě při větší zátěži, ale zatím OK.

• Zhodnocení

Trošku předčasně, ale je tu finále. Po úpravách, které musím zhodnotit jako velmi zdařilé, jsem na XT něco málo najezdil a popravdě více mimo asfalt než na asfaltu samotném. Motorkou jsem byl mile překvapen, protože to,

Typ: Reportáž
    Vloženo: 29.04.2020
    Uskutečněno: 28.04.2020
  • XT na motokrosové trati

Dnes jsem se konečně dostal na chvilku do stupaček a projel si párkrát naší oblíbenou tréninkovou krosovou trať. Vzal jsem si jen helmu, boty a rukavice, protože jsem si šel jen tak zakroužit, tak se nebudu přeci soukat

Typ: Reportáž
    Vloženo: 19.03.2020
    Uskutečněno: 19.03.2020
  • Kryt motoru

Po svedení výfuků nahoru, jsem musel dát jiný kryt motoru. Ten původní je pro svody spodem, takže jsem se hluboce zamyslel a vymyslel jsem, že když už se dole nepletou svody, měl by tam jít přeci kryt ze sesterské Ténéré

Vloženo: 19.03.2020
    Uskutečněno: 18.03.2020