Yamaha WR 250X (2008)

Vlastník Czrapel
Vloženo 7.7.2017
Aktualizováno 25.12.2020

Vloženo: 25.08.2019, Uskutečněno: 23.08.2019, Stav tachometru: 19100 km, Zhlédnuto: 38x

Na motorku jsem poprvé tuto sezonu sednul až v červenci, protože jsem byl v zahraničí. Po kratší projížďce po přilehlých okreskách a polních cestách se ale objevil problém. Z pravé přední vidle chcal olej.
Nic velkého, olej jsem otřel, zkusil jsem vyjet na ulici a několikrát prudce probrzdit a překvapivě se neobjevil ani kroužek z oleje.
Přesto jsem se rozhodl tlumiče přetěsnit a vyměnit olej. Objednal jsem gufera a prachovky od All Balls racing, olej Motul 5W. Výměna překvapivě není nijak složitá a myslím, že se vyplatila i z preventivního hlediska - původní olej už byl dost zakalený.
Podle manuálu má do vidlice přijít 613ml oleje, což by mělo odpovídat hladině 105mm od vršku vidlice. Vzhledem k tomu, že většina tutoriálů na YT zmiňuje jako důležitější údaj spíš výšku hladiny, řídíl jsem se podle ní. Oleje bylo odhadem 580ml.
Vše se povedlo a tlumiče jsou opět jako nové...

• Dojmy po přibližně 15000km

Na motorce se toho moc nemění, jen jsem chtěl sepsat svoje dojmy. Doplňky Motorka má zvýšené sedlo navlečené v černém potahu s proužkama. Šil jsem si ho sám a stále jsem s ním spokojen, netrhá se a vypadá stále dobř

Typ: Údržba
    Vloženo: 29.07.2020
    Uskutečněno: 29.07.2020
  • Zvýšení sedla

Moto přede mnou vlastnily dvě holky, takže motorka měla snížený sedlo. Bylo sice pohodlný, ale měl jsem pocit, že sedím příliš "v motorce", mám moc zalomený nohy a vůbec, že se tak nějak nemůžu pohybovat. Nový originál

Vloženo: 21.03.2019
    Uskutečněno: 10.02.2019
  • Nové gumy, slidery na stupačky

Původní gumy Heidenau K66 už odsloužily. Přední guma sjetá poměrně rovnoměrně, ale byla trochu "oskákaná", u zadní hodně sjetý střed. Zakoupena sada Bridgestone Battlax S20 EVO - jednak byla jedna z nejlevnějších a za /cestovani/?act=poi&did=1601

Vloženo: 30.08.2018
    Uskutečněno: 30.08.2018