Yamaha YZF-R6 (2008)

Vloženo 2.8.2017
Aktualizováno 9.5.2020

Poprve Brno

Vloženo: 07.07.2019, Uskutečněno: 07.07.2019, Zhlédnuto: 17x

Po trech letech co motorku mam a nemam, jsem se konecne odhodlal do Brna na volne. Trenoval jsem na okrskach, poserpruhy se zmensovaly a kdyz uz jsem si myslel, ze jsem jako faaaakt strelec, tak jsem si zaplatil dve volne jizdy v Brne. Den pred odjezdem jsem byl nervozni jak cert pred socialkou, kterou roztoci v nonstopu, a nemohl jsem usnout - tri Ježci me ale vcelku solidne uspali.

Rano rutina, spachani hygieny, kafe, tisk jizd, kombu vypucovat(preci tam neprijedu jak hmyzupán), masinu vypucovat, vse zkontrolovat, vse potrebne si pribalit do baglu a hura na domluveny sraz s kamaradem, take okruhovou pannou,ktery nestihal. Cesta vcelku utikala, v Bitesi dotankovat plnou a smer drom.

No, po prijezdu se me hustokrute strelecke ego odebralo do mist, kam slunce nesviti. Vsude litry, gumy zezmolkovane na hadr, borci kolena obrousena ve velkem stylu. To jsem zacal byt lehce nervozni. Administrativa vyresena, tak jsem se sel mrknout na pomaluju dojizdejici agenturu. Jedine, co jsem si rikal - do prdele, takhle to na youtube fakt nevypada a hlavou mi srotovalo, ze i kdyz uz to mam zaplacene a motorku vyservisovanou, tak to po prvni jizde vidim asi spis na Harley.

Po 6 camelkach a chozeni tam a zpet po parkovisti se zacalo rovnat na start prvni jizdy. Zaradil jsem se tam, jak jsem se v tu chvili citil (predposledni- michal, co ma najeto na masine cca 4 tis, coz je o dva min nez ja byl posledni). Je to tady, vyjelo se a kdyz se prede mnou otevrela draha v plne siri, az jsem malem slzu zatlacil radosti, ale nebyl jsem se tam kochat. Prvni dve kola nahrat gumy, poznat, jak to v realu vypada... Prvni prava za cilem a prask, jindy nesmely Michal me bere venkem... No nic, tak jsem si projel prvni kolo, druhe, treti uz jsem se nebal pro me doposud nepoznanych naklonu a doslo mi, jake jsou na silnici rezervy. Pak uz pomalu prislo zatmeni. Prvni byl michal pred schwanzem na brzdy a uz jsem se dostaval do tempa... Vysedaval jsem jak opice, koleno furt nic, naklony vetsi, na vyjezdu jsem tahal vic a vic, najezd do tretiho a kontakt s asfaltem - ja kokot mel nohu blbe na stupacce a malem jsem si uprdl do nove kombinezy... pak ale prislo prvni leve koleno, zarval jsem si nadsenim do helmy a jelo se uz tak, jak to ma vypadat. Cim dal pozdeji brzdy, obcas i do zatacky, pekne vysedavat a brzo uz jsem kolena tahal vsude krom najezdu na cilovku a prvni za ni... Jedna masina, dve, tri, ctyri predjete, pak jsem dojel borce na me R6, ktery ze zacatku zmizel. Dve zatacky za nim a pak jsem si ho vzal venkem. Adrenalin stoupal, pak motorek (aj litru)jsem jeste pojel a cervena vlajka mi dala vedet, ze ted zatim konecna. Trataci, kteri me videli bez helmy pred a po jizde vyprskli smichy, protoze vic nadseny jsem z niceho jineho nikdy nebyl.

No a pak jsem jel jeste ctvrtou, scenar podobny, zahrivani, dotahovani, cim dal vetsi naklony, pozdeji brzdy atd... Ale kdyz jsem si poctive stahoval 2 kola Superduka R, tak jsem ve stoupani na boxy dostal hasana a stojka na riditkach a ma letajici prdel, ktera zazracne pristala tam, kam patri, me presvedcili, ze pro dnesek stacilo.

Za me nadherna cca. hodinka. Zkusil jsem si, co ma motorka umi, dal jsem si prvni koleno a pak uz plno dalsi h uplne prirozene, gumy jsem smetl temer uplne do kraje, dal jsem si poprve botou i stupackami, prvni hasan me ale zase usadil. Mam se hooodne co ucit, merili mi casy na mobilu ve stejnem miste a hybal jsem se 2:33-35 konstantne. Nej. cas 2:31, tak asi nejsem uplny mrdal. Kazdopadne malo taham na vyjezdech, brzo brzdim, stopa tragedie - velky prostor pro zlepseni. Ale za me supr den, uzili jsme si to s kamaradem, plno silnejsich masin predjetych a ja osobne tam budu jezdit casteji, protoze tohle proste silnice neda.

Kamikadze-Ace (3449) napsal 26.08.2019 v 17:56

Gonzo (60) napsal 10.07.2019 v 23:43