Jawa 250 Pérák (1949)

Vlastník MaxMI16
Vloženo 11.3.2010
Aktualizováno 19.4.2010

Vloženo: 17.07.2018, Uskutečněno: 30.06.2018, Stav tachometru: 29936 km, Zhlédnuto: 9x

Tak a je to za námi. Sraz péráků 2018 v kempu RANČ Bystřička byl opět parádní ale pěkně popořádku. Termín srazu byl vykopnut již někdy v únoru a tak začalo ihned vyjednávání s kolegou že budu potřebovat volno – naštěstí kolega je k nezaplacení a bez potíží mi vyhověl - MÍRO DÍKY. No a pak jsem čekal že Píst vymyslí nějakou pěknou cestu tam a třeba i zpět. Pro mě bohužel se Píst spokojil pouze s trasou standartní kterou jsem jel už hodněkrát. No nic týden před srazem jsem se vrhnul na mapu a naplánoval cestu dle mého gusta kterou jsem předhodil péráčníkům kteří by mohli jet potencionálně se mnou. Měl jsem trochu strach jestli jsem Písta neurazil ale vzal to sportovně – prý si klidně trochu M2T čuchne. Takže cestu jsem naplánoval do 3 úseků viz odkazy níže.
1část https://mapy.cz/s/2Mrvp
2část https://mapy.cz/s/2MrG9
3část https://mapy.cz/s/2MshT
Pardubičáci (Pilník,Free,Meela) dorazily ve 12:00 ke mne do Svratky odkud jsme se přemístily mou oblíbenou trasou do Švařce kde byl v 13:00 oficiální start naší výpravy. Píst s Pepou tu už čekaly a Chenzee poslal SMS že má 15min sekeru. Tak jsme klábosily a Chenzee byl za chvilku tu – ujistili jsme ho že všem dluží panáka a vyrazily do pivovaru v obci Vísky http://www.ohrada.cz/pivovar/ kde byl plánovaný pozdní oběd. No OHRADA byla celkem zklamání – zamrzla jim pípa ( jako v hospodě COŽE) dodací doba pití a jídla tragická (zabili jsme tu skoro 2 hod) snad jen to jídlo bylo chuťově dobré. Mazali jsme dle plánované trasy dál a tady můžu motorkářům doporučit silnici z ŠEBETOVA do HOLUBICE – super asfalt malý provoz zatáčky do kterých je vidět takže to můžete směle mazat. Dorazili jsme na první CHECKPOINT což je tradiční pumpa těsně před Prostějovem. Někteří z nás šli dotankovat plnou a tím to začalo. Meela kouká že mu někde začíná z pod nádrže vzlínat benzín tak tam šáhnul odkud to de a už to teklo skoro proudem. Vytáhli jsme z popelnice plastovou flašku od oleje do ní přetankovávali obsah plné Meelovy nádrže a rozlévali to do strojů co tankovat nestihly. Chenzee vyrazil do města shánět pomoc – nějaký rychletuhnoucí tmel. Nádrž vyprázdněna a v tom se na benzince objevil borec na enduru bez helmy a SPZ. Dal se s námi do řeči a že bydlí kousek a že něco sežene. Nadlábnul to a vyrazil do města pro tmel. S Chenzzem se potkal v prodejně u pultu – respektive Chenzee dorazil chvilku za ním takže tmel kupoval neznámý. Oba dorazily pak na pumpu kde Meela už měl sundanou nádrž a koukal na prorezivělou díru. Nojo víme kde je problém, máme to snad čím opravit ale nádrž je mastná od M2T a je třeba jí odmastit. Zatímco Meela šmirglem od Písta čistí okolí rány neznámý vyrazil k domovu odkud přivezl MOTUL odmašťovací SPRAY. Odmaštěno, tmel rozmačkán a namačkán do rány a ponechán tuhnout. Meela chtěl neznámému dát 200,- což odmítl že motorkáři si přeci musí pomáhat a jemu někdy taky určitě někdo pomůže. Jako tmel ho stál 121,- musel pro něj jet pak jel pro odmašťovač ztratil tím hodinu času a nevzal ani VORLA – fakt frajer a velké DÍKY (bohužel jeho fotku nemám). Za 2 hodiny Meela cvrknul do nádrže 5l a jelo se dál – bohužel časový skluz byl už tak velký že padlo logické rozhodnutí mazat rovnou do cíle. Bohužel v úseku na který jsme se všichni těšily (Bystřice pod Hostýnem-Hošťálková) se frézovala vozovka semafory atd prostě zklamání. No nahoře NA TROJÁKU jsem to vzal chvilku po původní plánované trase a rozhodně to nebyla chyba – super asfalt nádherný výhled prostě pecka. No a v tý Hošťálkový jsem to vzal taky podle sebe. Třetí etapu jsem zkrátil o plánovanou vyhlídku ale kluky jsem rozhodně neochudil o plánovaný průjezd zákazem vjezdu zkratkou přes les. Nojo jenže to jsem nevěděl že ta zkratka 765m je „do sjezdovky“ a po makadamu. Takže za 1 plnej a byl jsem rád že jsem to dal (pojeb se mi samo nevyhnul). No a pak už jen šílenejma cestičkama k cíly kdy jsme 5km před kempem dali plnou neboť flastr na Meelově nádrži se osvědčil a chtěli jsme být připraveni na sobotní závod. Do kempu jsme dorazily v 19:45 jakožto jedni z posledních. No pak večerní družba kdy Chenzee dal paňáci, taky Meela za tu nádrž taky MíraF za šťastné shledání a já a ……spousta dalších takže ráno …..mi česnačka přišla vhod. No a pak registrace a plnění prvních dvou ůkolú – hod pneumatikou na cíl a střelba z praku – no nevyznamenal jsem se. Pak se podle klasického šipkového itineráře jelo na oběd a dále do muzea v Kopřivnici (ne Tatrováckého). Z něho nazpět do kempu kde Píst opravil pískající zadní brzdu a Martina nás začala hostit bylinkovou s parohama. Opět družba proložená vyhlášením výsledků plus foto všech účastníků. Meela vyhrál první flek (asi kompenzace za tu nádrž) a tak další kolo paňáců a vůbec bylo veselo…..ráno česnačka byla jistota. Sbalili jsme se udělali ještě foto naší grupy a vyrazily domů. Vedl to Chenzee který se chtěl (a povedlo se) vyhnout frézovanému úseku. Zakufroval však v Brodku u Přerova a tak jsem se vedení ujal zase já. V Mostkovicích jsme se stavily na kofolu kdy při pohledu na servírku leckomu praskali švy na poklopci. Dojeli jsme do SEBRANIC abychom v motorestu ZLATÁ STUDNA poobědvali. Píst i Chenzee to zavčasu vzdali a jeli k domovu zato my – 13:00 narváno čekačka strašná takže jsme 1:45 min čekali na žvanec který jsme zdlábly za 10min a vypadli (vařit tu umí ale byli jsme tu ve špatnou chvíli). No a v Kunštátu nastal závod do vrchu (kdo to tam zná ví) jo byl to mazec kdy Free přidřel těsně před vrcholem no a já se svým lenochem byl předposlední kdy za mnou zůstal pouze MEELA bržděný revmaplechy – říkám to každý rok POTŘEBUJI SILNĚJŠÍ MOTOR nebo 350tku. Někde kousek před Jimramovem mi to ztratilo většinu výkonu kdy na 4plnej to místama jelo jen 40. No s prstem na cupáku jsem to dotáhnul domů takže jsem se s klukama kteří se stavovali na Blatinách aby dali palačinku řádně nerozloučil za což jsem byl od Pilníka řádně posexován no a to je vše přátelé. Problémy jsme nějaké měli ale nic co by se společnámi silami nevyřešilo a všichni dojeli prostě SPRÁVNÍ LIDÉ NA SPRÁVNÝCH STROJÍCH. Příští rok jedem všichni zas.

MAX
P.S. dle předpokladu jsem měl bordel v karbecu a pro info za víkend jsem najel 547km

• Výlet nejen na Kristýnu

Nazdar péráčníci i ostatní vyznavači jedné stopy. Rok s rokem se sešel a už od února se vědělo že tradiční PÉRÁK sraz na Valašsku letos nebude - snad až v 2023. No já ten sraz beru jako takovou malou dovolenou na ktero

Vloženo: 11.08.2022
    Uskutečněno: 23.07.2022
  • Sraz PÉRÁKŮ Královec 2021

Ahoj. Pérák sraz 2021 začal prakticky už někdy po vánocích. To se ozval Pepa že mladej už má vůdčí list a tak by rád naplánoval a vedl naší bandu na sraz. No já byl jednoznačně pro neboť konečně si jen povezu zádel, bud

Typ: Sraz
    Vloženo: 26.07.2021
    Uskutečněno: 26.07.2021
  • Sraz PÉRÁKŮ Královec 2020

Ahoj. Sice z obrovským spožděním ale přece přidám nějaké to info o srazu PÉRÁK2020. Skoro již tradičně jsem byl vmanipulován do plánovače trasy přesunu na sraz. Někteří se tomu plánování vyhýbají jak čert kříži a jiné t

Typ: Sraz
    Vloženo: 08.01.2021