Jawa 250 Pérák (1949)

Vlastník MaxMI16
Vloženo 11.3.2010
Aktualizováno 19.4.2010

Vloženo: 08.08.2018, Uskutečněno: 21.07.2018, Zhlédnuto: 31x

Tak už jsem zase na trati. Po vyčištění karburátoru péras zase šlape jak hodinky. No a ve vedlejší dědině se konal 3tí ročník veterán srazu – no ten 1,5 km bych to tam klidně i dotlačil. Byl jsem poprvé a sjelo se toho docela dost. Sudové pito limo a v bedně se motal vepř – nálada perfektní. Obhlédl jsem stroje a zašel na vepře – fronta ukrutná ale stál vážně zato. No podlil jsem ho jedním piťourem a šel zase mrknout co přijelo. Trasa vyjížďky byla předem známá což má své plusy i minusy a jelikož to vedlo opravdu okolo komína nebyl jsem na srazu ani regulérně přihlášen. Free na NORTONu měl být ve 3 v Třebíči tak že ho pojedeme vyprovodit – nakonec jsem jel jen já a Píst neboť Pilník jel domů urovnávat klid zbraní a Láďa na DKW že nás nebude honit. Cestou jsme se zastavily na Pasecké skále kde nás náhodní turisté vyblejskly no a pak vzhůru na Mostiště kde jsme se s Pístem trhnuli a Free pokračoval sám do Třebíče. Píst měl taky DEATHLINE 3tí odpolední neboť jeho drahá slavila narozeniny a plánovala grilovačku. Doprovodil jsem Písta až domů kdy pár Km před cílem jsme si to zpestřily několika zákazy přes pole lesy louky-SUPER. Dorazily jsme včas a tak nebylo hubováno a naopak jsem dostal flákotu grilovanou zeleninku a při příjemném rozhovoru setrval do půl sedmé. Rozloučil jsem se a prchal k domovu kam jsem dorazil v 7 a 7:05 začalo pršet takže to vyšlo božsky. Najel jsem pohodových 159km. Večer psal FREE že půlku cesty z Třebíče jel v dešti a je promočen na kost. No ale všichni jsme dorazily v pořádku domů a to je hlavní. Uvidíme kam bude další výjezd.MAX

• Výlet nejen na Kristýnu

Nazdar péráčníci i ostatní vyznavači jedné stopy. Rok s rokem se sešel a už od února se vědělo že tradiční PÉRÁK sraz na Valašsku letos nebude - snad až v 2023. No já ten sraz beru jako takovou malou dovolenou na ktero

Vloženo: 11.08.2022
    Uskutečněno: 23.07.2022
  • Sraz PÉRÁKŮ Královec 2021

Ahoj. Pérák sraz 2021 začal prakticky už někdy po vánocích. To se ozval Pepa že mladej už má vůdčí list a tak by rád naplánoval a vedl naší bandu na sraz. No já byl jednoznačně pro neboť konečně si jen povezu zádel, bud

Typ: Sraz
    Vloženo: 26.07.2021
    Uskutečněno: 26.07.2021
  • Sraz PÉRÁKŮ Královec 2020

Ahoj. Sice z obrovským spožděním ale přece přidám nějaké to info o srazu PÉRÁK2020. Skoro již tradičně jsem byl vmanipulován do plánovače trasy přesunu na sraz. Někteří se tomu plánování vyhýbají jak čert kříži a jiné t

Typ: Sraz
    Vloženo: 08.01.2021