Jawa 250 Pérák (1949)

Vlastník MaxMI16
Vloženo 11.3.2010
Aktualizováno 19.4.2010

Konec sezony 2018 - výlet po vodních plochách

Vloženo: 07.12.2018, Uskutečněno: 17.11.2018, Stav tachometru: 31063 km, Zhlédnuto: 12x

Podzim byl letos opravdu dlouhý a teplý. A tak když začali vyhrožovat, že se razantně ochladí a začne chumelit, bylo potřeba využít pravděpodobně posledního slušného prosluněného víkendu k projížďce. Napsal jsem tedy Pístovy, jestli by nejel a ejhle kupodivu dostal od EVÍKA propustku a ještě na sobotu – ideální. Nastínil jsem mu plán trasy, že si uděláme výlet po vodních plochách a to konkrétně PAŘÍŽOV, SEČ, KŘIŽANOVICE a padlo rozhodnutí, že v 13:00 vyrazíme ode mne. Píst dorazil o chvilku dřív, takže jsem ještě nebyl zcela připraven. Přece jen 2°C si vyžadují vícero vrstev oblečení a i helmu jsem si vzal z HONDY, neboť v kokosu bych nejspíš umrznul. Vyrazili jsme jako obvykle po kančích stezkách a ideálně po silničkách kudy jsem nikdy nejel. Studené avšak slunečné počasí motorkám evidentně svědčilo a motory jeli jak z praku. Dorazili jsme na PAŘÍŽOV kde se na hráz smí pouze se svolením hrázného který má za tímto účelem na bráně zřízen zvonek. Takže zatímco Píst si rozehříval prsty o válce svého stroje já se pokoušel vylákat hrázného – bohužel marně. Popojeli jsme tedy kousek nazpět a šli se podívat k vodě – jako bylo jí méně ale nebyla to taková katastrofa jako v létě. Neudělal jsem tu ani fotku protože to bylo proti slunku, které je v tomto období velmi nízko. Přišli jsme zpět k motorkám ale je tam asi nějaká patogenní zóna protože píst ukecával svůj stroj k činnosti docela dlouho a já ho musel nakonec zbaběle roztlačit. Další zastávkou byla SEČ která je od PAŘÍŽOVA nedaleko. Zastavili jsme na hrázi, koukli na markantní úbytek vody ale i ten je slabým odvarem toho jak málo vody je na VÍRU. Dlouho jsme se nezdrželi a opět kančíma stezkama vzhůru na KŘIŽANOVICE. Štěstí nám opět nepřálo – silnice již od léta stále v rekonstrukci se zákazem vjezdu takže jsme profrčeli jen okolo. Domů jsem přifrčel někdy okolo 16:00 a večer psal Píst že dojel přesně se západem slunce, takže načasování vyšlo parádně. Já ujel 123km a Píst ještě o 66víc. Tady dávám ještě odkaz na reálně projetou trasu https://mapy.cz/s/3g5TC Výlet to byl parádní a shodli jsme se že v létě to pojedem ještě jednou (serpentiny za BAROVICEMI a jiná místa jsou fakt super). Tímto ukončuji svojí motorkářskou sezonu 2018 a v 2019 někde na trati na viděnou. MAX

• Výlet nejen na Kristýnu

Nazdar péráčníci i ostatní vyznavači jedné stopy. Rok s rokem se sešel a už od února se vědělo že tradiční PÉRÁK sraz na Valašsku letos nebude - snad až v 2023. No já ten sraz beru jako takovou malou dovolenou na ktero

Vloženo: 11.08.2022
    Uskutečněno: 23.07.2022
  • Sraz PÉRÁKŮ Královec 2021

Ahoj. Pérák sraz 2021 začal prakticky už někdy po vánocích. To se ozval Pepa že mladej už má vůdčí list a tak by rád naplánoval a vedl naší bandu na sraz. No já byl jednoznačně pro neboť konečně si jen povezu zádel, bud

Typ: Sraz
    Vloženo: 26.07.2021
    Uskutečněno: 26.07.2021
  • Sraz PÉRÁKŮ Královec 2020

Ahoj. Sice z obrovským spožděním ale přece přidám nějaké to info o srazu PÉRÁK2020. Skoro již tradičně jsem byl vmanipulován do plánovače trasy přesunu na sraz. Někteří se tomu plánování vyhýbají jak čert kříži a jiné t

Typ: Sraz
    Vloženo: 08.01.2021