Jawa 250 Pérák (1949)

Vlastník MaxMI16
Vloženo 11.3.2010
Aktualizováno 19.4.2010

Vloženo: 08.10.2017, Uskutečněno: 08.10.2017, Stav tachometru: 29013 km, Zhlédnuto: 13x

Pardubáci mi dali vědět že FREE plánuje na svátek sv. Václava výlet na Konopiště do motomuzea. Jsem pro každou špatnost takže proč ne. Sraz byl naplánován v 9:45 na benzince mající ve znaku mušli která se nachází na Pardubické DUKLE. Pro mě to bylo z domu 58km takže jsem vyrážel pro jistotu již o půl deváte z baráku ale provoz nebyl takřka žádný, počasí ideální, na dukle jsem byl na intru takže nebylo kde bloudit tudíž jsem to zvládl za přesně 50min a na kluky musel ještě u kafe čekat. Péráci se začali postupně sjíždět jen Pilňas s Martinou dorazili na W800 neboť péráka kamarádsky zapůjčily (mohli jet i veloušem ale prý by nestíhali). Za Pardubicemi jsme ještě nabrali Luboše a tradá směr SEČ. FREEmu najednou péras přestal jet – diagnostikována spálená pojistka a asi proklepaný drát k přednímu světlu nás zdrželi cca 5 min a jelo se dál. Po cestě jsme se stavili na svačinku na náměstí v Golčově Jeníkově a pak zrychleným přesunem (jeli jsme pěkným kvapíkem zvláště mi s 250tkama) přes Ledeč nad Sázavou, Loket, Čechtice, Vlašim do Benešova. FREE to celou dobu neomylně vedl (když si to vymyslel) a my ho jen následovali. V Benešově jsme vyjeli malinko jiným výjezdem než jsme mněli ale nakonec jsme se k muzeu propracovali. Nevím jestli to byl majitel nebo jen průvodce každopádně to byl příjemně ukecaný chlapík. Po prohlídce muzea jsme jeli do Benešova na oběd kdy jsme chvíli hledali vhodnou restauraci ale i tohle se povedlo. Okolo půl pátý jsme se vydali k domovu kapánek jinou cestou. Někde před Zručí nad Sázavou jsem se po tom co mě k tomu FREE vyzval dostal do vedení skupiny. Jel jsem svým obvyklým způsobem kdy na co nemám na rovinkách doháním v zatáčkách a povedlo se mi klukům poodjet. Za Ledčí jsem znatelně zvolnil ale kluci nikde. Myslel jsem že to vzali nejkratší cestou domů přes Čáslav a tak jsem mazal rovnou domů. Pro jistotu jsem teda ještě přibrzdil opět v Golčově Jeníkově kde kluci plánovali odpolední palačinku ale pohled na hodinky mě utvrdil že musím mazat neboť moje původní zašedlá parabola jízdu v noci skoro vylučuje. Domů jsem dorazil v 18:45 a za půl hodiny už tma jak v ranci takže načasování mi evidentně vyšlo. Písnul jsem ještě SMS Pilníkovi že jsem doma mám najeto 355km a všechno cajk. Pilník mi pak na oplátku volal po osmé že jsou taky doma a v pořádku takže výlet se opravdu podařil. Když to shrnu ani tak nešlo o to muzeum ale o projížďku a klábosení s kamarády a to vyšlo na 105%. Skoro se ale obávám že jsme pro letošek dojezdily neboť zima klepe na dveře. Tak někdy zase na trati čau. MAX

• Výlet nejen na Kristýnu

Nazdar péráčníci i ostatní vyznavači jedné stopy. Rok s rokem se sešel a už od února se vědělo že tradiční PÉRÁK sraz na Valašsku letos nebude - snad až v 2023. No já ten sraz beru jako takovou malou dovolenou na ktero

Vloženo: 11.08.2022
    Uskutečněno: 23.07.2022
  • Sraz PÉRÁKŮ Královec 2021

Ahoj. Pérák sraz 2021 začal prakticky už někdy po vánocích. To se ozval Pepa že mladej už má vůdčí list a tak by rád naplánoval a vedl naší bandu na sraz. No já byl jednoznačně pro neboť konečně si jen povezu zádel, bud

Typ: Sraz
    Vloženo: 26.07.2021
    Uskutečněno: 26.07.2021
  • Sraz PÉRÁKŮ Královec 2020

Ahoj. Sice z obrovským spožděním ale přece přidám nějaké to info o srazu PÉRÁK2020. Skoro již tradičně jsem byl vmanipulován do plánovače trasy přesunu na sraz. Někteří se tomu plánování vyhýbají jak čert kříži a jiné t

Typ: Sraz
    Vloženo: 08.01.2021