Suzuki GSX 650 F (2008)

Vlastník sedli01
Vloženo 8.3.2016
Aktualizováno 29.12.2017

Vloženo: 22.12.2016, Uskutečněno: 22.12.2016, Stav tachometru: 54692 km, Zhlédnuto: 18x

Moje 1.sezóna v sedle opravdové motorky. Moc mi to dalo a vím jistě, že u tohoto koníčku chci zůstat :)

S motorkou jsem si zažil své, seznamování, nový ohoz do pořádných hader, kurz bezpečné jízdy, svoji 1. motodovolenou ( odkaz na cestopis v předchozím zápisu v deníku ), pád na okruhu, ale díky tomu všemu se o to víc těším, až zase vyjedu :)

Na motorce najeto 15 400 Km , průměrná spotřeba ( ukládám každé tankování do aplikace Spritmonitor - doporučuji, jde stáhnou i App do telefonu ) 4,85L/100 KM

Ztráta kytičky

Moto jsem v minimální rychlosti položil v Itálii při výjezdu na passo, v typické 180° zatáčce, kdy jsem ještě v náklonu přidal plyn, ale byl blízko u krajnice a zadní kolo ujelo na štěrku. V podstatě sranda, mám padací protektory, ten to odnesl, poškrábala se kapotáž, vyskočilo plexi. Vše nasazeno zpět, protektor ulomený zůstal na památku u krajnice, moto naprosto v pořádku. Funguje i náklonové čidlo, motor se okamžitě vypnul.

Nasadil jsem nové protektory a lítal dál, pak přišla nabídka na volné jízdy na okruh do Vysokého Mýta, což jsem si moc užíval a mohl zjistit co si s motorkou můžu dovolit, i když cesťák s cestovními gumami na to není nejvhodnější. Ale i tak žádný "poserproužek", guma od žmolků lepila jak nikdy a já si spokojeně 15 minutové jízdy užíval. Až do poslední jízdy, předposlední zatáčky. Na gumu to bylo očividně už moc a ani ne ve velkém náklonu zadní guma pustila a už jsme se klouzali po zemi, naštěstí po několika metrech moto sjela z asfaltu na travnatý povrch. Já udělal pár kotrmelců.

Postaral jsem se o show, asi to nevypadalo moc hezky. Každopádně, opět ulítlo plégo ( v místech uchycení zalepeno a nejde poznat, lehce se ohnula a odřela stupačka, tu budu měnit, opět protektor ( stejná strana, odřel se výfuk ( zatím neřeším, jen v přední části ), odřel se kryt na boku motoru ( obroušeno, zahlazeno, nemá smysl měnit ) a odřela kapotáž, už více. Zatím zůstala, mohl bych vyměnit, ale nejde na první pohled poznat a chyběly by mi nálepky Yoshimura co jsou na obou stranách.
Já zničené boty, rukavice a zřejmě o asfalt řezná rána na ruce, nic co by pár stehů nespravilo :)
Moto po motorové stránce opět OK, nedostala náraz, takže i řízení a vše v pořádku.

Servis

Chtěl jsem dát pro svůj pocit moto do rukou odborníka a provést projetí motocyklu a komplexní prohlídku i s informací že byla položena a co bude třeba, tak vyměnit, seštelovat.
Proběhla výměna motorového oleje s filtrem, kontrola lamel a pružin spojky ( v pořádku ), výměna oleje v přední vidlici ( to jsem chtěl já preventivně, často se to opomíjí ), kontrola/ výměna chladící kapaliny, nyní snad do -37°C ? , kontrola ventilů ( v pořádku, minimální úprava ), seřízení synchronů - tam to bylo dost rozhozené, viděl jsem nějaký graf, tak seřízeno, promazání různých částí na motorce, kontrola svíček - ok, netřeba měnit, vzduchového filtru a brzdové kapaliny - taktéž až příště. Řetězovku mám v perfekt stavu, sám čistím a mažu.

Moto byla po technické stránce pochválena, vše funguje jak má, prý stačí umýt, dotankovat Vervu a na jaře vyjet :) Na můj dotaz ke km na tachometru prý není důvod o nich pochybovat.

Jednalo se o servis Moto Frank v Holubicích u Brna, můžu doporučit, pán je tam sám a má osobní přístup.

• Pátek 13.tého - ukončení sezóny a motorky

Po dlouhé době zápis do deníku, rovnou i poslední, k mému banďourovi v černém kabátku. Během roku pravidelná údržba - pneumatiky, olej s filtrem atd. 500 km před nehodou komplet řetězová sada D.I.D. s pozlaceným řet

Typ: Havárie
    Vloženo: 08.12.2017
    Uskutečněno: 08.12.2017
    Tachometr: 62000km
  • Motodovolená Dolomity, Kurz bezpečné jízdy, Scooter Ca

Konalo se 22 denní volno díky celozávodní dovolené, tak se toho muselo řádně využít, jak jinak než na motorce. Dolomity S kamarádem jsme vyrazili na týdenní motodovolenou do Dolomit. Cestopis je na tomto odkazu :

Typ: Dovolená
    Vloženo: 09.08.2016
    Uskutečněno: 09.08.2016
  • Montáž 12V+USB zásuvky, nová přední pneumatika

Za dva týdny vyrážím s kamarádem do Itálie na 7 dní přes Švýcarsko, v plánu spousta míst a průsmyků. Bylo potřeba dodělat 12V zásuvku s USB kvůli dobíjení telefonu s navigací. Objednáno z ALiExpress v přepočtu za 150

Vloženo: 09.07.2016
    Uskutečněno: 09.07.2016