Jawa 350/640 (2016)

Vlastník Jeňula
Vloženo 21.5.2016
Aktualizováno 30.7.2023

Vloženo: 24.07.2016, Uskutečněno: 24.07.2016, Stav tachometru: 2240 km, Zhlédnuto: 11x

Uběhl nějaký čas a skoro 1000 dalších ujetých kilometrů od mého posledního záznamu v deníku. A je to tak vlastně dobře, protože se neudálo nic, co by stálo za záznam. Všechno funguje jak má, bez problémů. Když jsem minule bral plnou, tak jsem se rozhodl, že by asi bylo dobré, dát Jáwce trochu zabrat, prostě se s tím nemazlit a, ač tak běžně nejezdím, si zahrát na "piráta silnic". Účelem nebylo se přizabít, ale natvrdo odzkoušet motor po záběhu. Při lážo-plážo záběhovém ježdění se nějaká skrytá vada v motoru nemusela projevit, a je určitě lepší ji objevit pár metrů od chalupy, než někde na rychlostce na druhém konci republiky. A taky jsem byl zvědavý na spotřebu. Víc jak 200km jsem tedy chudinku dost honil, otáčky od 4000 až kam to šlo. Naštěstí nikde zrovna nestáli, jinak bych si už opravoval přehazovačku u staré Esky a splácel šťavnatou pokutu. Přežila bez úhony a jako bonus si sama krásně vypucovala laufy. Spotřeba šla samozřejmě nahoru, ovšem čekal jsem mnohem drastičtější nárůst. Vzala si 4,4 litru na sto, tedy o půl litru víc než dříve, ale vzhledem k barbarskému stylu jízdy, je tahle hodnota ještě nádherná. A dušička má pokoj- protože když přežila tohle, tak můj normální, pohodový styl jízdy musí snést "levou zadní". Takže fajn.

• Na konci sezóny...

Po delší odmlce další záznam do deníku Jawy, i když nebude rozsáhlý, protože toho není příliš ke psaní. Letos jsem motku protáhnul Rumunskem, a jak už to v mém případě bývá zvykem, trefil jsem se do období lijáků,

Typ: Údržba
    Vloženo: 19.10.2018
    Uskutečněno: 19.10.2018
  • Údržba před sezónou

Tak jsme se konečně dočkali konce letošní zimy - slovo konečně je fakt na místě, protože to vypadalo , že snad ani neskončí. Letošní sezóna bude pro Jáwku náročnější - v létě se chystám na ní vyrazit do Rumunska, takže

Typ: Údržba
    Vloženo: 02.04.2018
    Uskutečněno: 02.04.2018
  • Úprava ovládání sytiče

Konečně proběhla změna v ovládání sytiče. Šmátrat v zateplených rukavicích po původní páčce sytiče na karbu, už mě vážně přestalo bavit. Další výhodou téhle úpravy je možnost plynule zavírat sytič, jak se postupně prohř

Vloženo: 24.09.2017
    Uskutečněno: 24.09.2017