Jawa 350/640 (2016)

Vlastník Jeňula
Vloženo 21.5.2016
Aktualizováno 30.7.2023

Vloženo: 24.07.2016, Uskutečněno: 24.07.2016, Stav tachometru: 2255 km, Zhlédnuto: 12x

A tak jsem to zakřiknul, s tou samou chválou. Právě jsem si všimnul, že se mi tak nějak kolíbe zadní světlo. Naštěstí jsem se ani nepokoušel ho nějak drasticky dotahovat - jak jsem po odkrytí zjistil, nejspíš by ty plasty někde ruply. Mám tam světlo Saturnus, tedy menší, nežli byl léty ověřený model už z 638. Vzniknuvší velkou mezeru mezi obvodem menšího světla a kapotáží výrobce vyřešil plastovým výliskem. Potud O.K. Uchycení tohoto světla je ale úplně jiné, než u staršího typu, jenom na dva šrouby, mnohem blíže ke středu držáku. Těsně vedle je kosodélníkový výřez v desce pro konektorovou patici původního modelu světla. Nový model světla je tedy uchycen v nejslabším místě, vlivem čehož se plastová plotna držáku už po krátké době zdeformuje směrem ke světlu, které se potom na této bouli kolébe i s celým obvodovým výliskem. Držák jsem vyztužil "U" profily, vyřezanými ze zbylých plechových profilů pro sádrokarton. Původní šrouby M6, kterými by pro nedostatek místa už nešlo otáčet, jsem nahradil imbusáky. Kabely jsem ještě před vložením nádržky oilmasteru raději pořádně omotal izolační páskou, aby se náhodou neprodřely o plech. A je po ptákách - teď je to pevnější, než všechno okolo. Výrobce by tenhle řádově haléřový zlepšovák asi nezajímal (ale měl by), ovšem pro mnohé majitele 640tek by mohl být prospěšnou inspirací.

• Na konci sezóny...

Po delší odmlce další záznam do deníku Jawy, i když nebude rozsáhlý, protože toho není příliš ke psaní. Letos jsem motku protáhnul Rumunskem, a jak už to v mém případě bývá zvykem, trefil jsem se do období lijáků,

Typ: Údržba
    Vloženo: 19.10.2018
    Uskutečněno: 19.10.2018
  • Údržba před sezónou

Tak jsme se konečně dočkali konce letošní zimy - slovo konečně je fakt na místě, protože to vypadalo , že snad ani neskončí. Letošní sezóna bude pro Jáwku náročnější - v létě se chystám na ní vyrazit do Rumunska, takže

Typ: Údržba
    Vloženo: 02.04.2018
    Uskutečněno: 02.04.2018
  • Úprava ovládání sytiče

Konečně proběhla změna v ovládání sytiče. Šmátrat v zateplených rukavicích po původní páčce sytiče na karbu, už mě vážně přestalo bavit. Další výhodou téhle úpravy je možnost plynule zavírat sytič, jak se postupně prohř

Vloženo: 24.09.2017
    Uskutečněno: 24.09.2017