Yamaha XS 400 (1986)

Vlastník
Vloženo 7.9.2014
Aktualizováno 18.9.2019

Vloženo: 09.11.2014, Uskutečněno: 09.11.2014, Zhlédnuto: 11x

Po koupi XSka jsem byl celkem spokojen s výkonem motoru a jeho projev na silnici se mi zdál dostačující.Náhodou jsem našel někde diskusi kde se odškrcení řešilo a někdo psal o výměně vaček což pro mne byl zákrok nesmyslný.
Během opravy převodovky jsem si všiml jedné věci:Na přírubách mezi karburátory a motorem je nápis 20kw.Po demontáži byl celý zázrak odhalen viz foto.Pro ty kteří to hned nepochopily to popíšu asi takto.
Pokud vstup do motoru-sání je průměru 32mm a příruba má průměr pouhých 19mm je zde něco špatně.Popis léčby je následující.Přenést tvar sání na přírubu a vše překážející pomocí frézy či jiného nástroje odstranit.Spoje pečlivě slícovat aby se nevytvořili nějaké schody či překážky při nasávání směsi.
Jestli je to jediná součástka kterou kluci japonští vymyslely netuším.Každopádně škrtící sady na 25kw pracují na stejném principu.

V příštím díle se podíváme ještě do karburátoru na velikost trysek a zkontrolujeme šoupata zdali na nich nebyl proveden škrticí zásah
Nevím kolik koní tyto zásahy přinesou,ale možnost si k tomu přispět vlastní prací tomu se nikdy přepnutí čudlíku z urban na race nemůže vyrovnat.Nikdy!!!

• Odškrcení 3. část

Podařilo se sehnat celkem slušný motor s vačkami 33kw.jelikož má slušné tlaky a nebude až tak zhuntovaný tak se vrátil filtrbox s originálním filtrem. Po naladění správných trysek a výměně dlouho odkládaných membrán na š

Vloženo: 05.03.2021
    Uskutečněno: 05.03.2021
  • První navrčení

18.10.2015 První navrčení.Kompletně vyrobenej svazek elektroinstalce,od oka natriskované karburátory a nové kompletní výfukové potrubí.Chvilku protestovala,ale nakonec si dala říct a skoro po dvou letech opět vrčí.Zvuke

Typ: Údržba
    Vloženo: 18.10.2015
    Uskutečněno: 18.10.2015
  • Odškrcení-2.část

Jak bylo uvedeno v minulém zápisu,občmárnul jsem tvar sacího kanálu na přírubu a nahrubo frézkou vybagroval na požadovaný přibližný tvar.Na finální zahlazení je třeba jemnějšího mechanizmu. Rozborka karburátoru neodh

Vloženo: 15.11.2014
    Uskutečněno: 14.11.2014