Blata 125 Motard (2009)

Vlastník Martic
Vloženo 11.10.2009
Aktualizováno 24.5.2012

Přelámaný kabel čidla rychloměru

Vloženo: 05.03.2013, Uskutečněno: 04.03.2013, Stav tachometru: 23750 km, Zhlédnuto: 5x

Ještě skoro ani nezačala pořádně sezóna a už je na světě závada . Vyrazil jsem do školy, asi v půli cesty kouknu na tachometr a vidím jen nuly ... . Akorát při brždění a na dírách zprvu naskakovala na displeji nějaká pochybná čísla. Po pár kilometrech se už nuly ani nehnuly. Vše tedy nasvědčovalo tomu, že je někde přelámaný kabel.

Poškozené místo jsem doma našel poměrně rychle. Při prozkoumání ani nebylo moc divu, že se vodič ulámal. Částečně to byla asi i moje vina, že jsem v minulosti nevhodně upevnil kabel k brzdové hadici, následkem čehož byl při propružování vidlice hodně namáhaný.

Původní kabel jsem o kousek zkrátil a přiletoval k němu odolnější dvoulinku, kterou jsem navíc potáhl bužírkou. Kabel je nyní mnohem delší (možná až moc ) a zvolil jsem jiný způsob vedení (viz. foto), který by měl zaručit mnohem menší namáhání vodiče, lepší krytí a žádné prudké ohýbání jako dřív. Doufám, že takto bude rychloměr fungovat bez problému déle než jen 3 sezóny

Martic (13) napsal 05.03.2013 v 21:48

125Marek> Mně celkově ta elektrika nepříjde zas tak tragická, alespoň co se samotné kabeláže týče . Tenhle kabel je ale zrovna asi nejslabší místo.

125Marek (10) napsal 05.03.2013 v 14:33

Obecně ta kabeláž není moc odbře řešená. Člověk si to musí doma trochu dotunit, jináč by mu po pár km přestala fungovat půlka motorky...

Aleš-ák (1) napsal 05.03.2013 v 11:02

je vidět,že asi umístění kabelů u přední masky není až tak dobře provedené.Měl jsem podobný problém,když se mi takto podobně vytrhl drátek ze svorkovnice,která je na podsvícení tachometru

• Defekt předního kola

V závěru sezony mě potrápilo přední kolo. Dvakrát jsem absolvoval cestu ze školy s ucházející duší a dofukováním u kompresorů na benzínkách po cestě. V prvním případě (21.10.) tlak klesal velmi rychle, takže jsem domů

Vloženo: 04.06.2015
    Uskutečněno: 29.11.2014
  • Autošťouch

Po 8mi letech s řidičským průkazem jsem měl poprvé tu čest střetnout se s osobním automobilem. Naštěstí nijak vážně, naneštěstí díky mému zavinění :-( . Jel jsem takhle ze školy skrz Hodkovice nad Mohelkou a auto přede

Typ: Havárie
    Vloženo: 03.06.2015
    Uskutečněno: 24.11.2014
  • Testovací jízdy AJP - Úštěk

Přesně po třech měsících jsem se znovu octl kousek od města Úštěk :-) . Tentokrát byl důvodem Open day portugalských enduro motocyklů AJP . Motocykly si chtěl vyzkoušet především kamarád Marek s jeho bráchou Vitusem. Mě

Vloženo: 01.06.2015
    Uskutečněno: 25.10.2014