Tak letos poprvé jsem se dohodl na vyjížďce se starýma kámošema, co jsem s nima jezdil před 6ti lety. Se Sagym na Yamaze XJ900 a s Honzou-Zed (Shadowistou) na Kawasaki ZRX 1200 (REX).
Počasí sice neslibovalo žádný zázrak, přesto jsme jeli.
Se Sagym jsem se sešel na Shellce v Boleslavi, kde jsme oba natankovali, pak jsme přejeli do Mnichova Hradiště, kam za námi dorazil Honza ze srazu Kawasaki z Dubé.
Dohodli jsme se na předběžné trase a vyrazili směr Český Dub, do prvního cíle - na Ještěd. Silnice byla poměrně slušná, na české poměry . A hlevně samá zatáčka. Pod Ještědem jsme udělali přestávku a poprvé (a ne dnes naposled) jsme zmokli, no spadlo pár kapek.
Odtud jsme jeli na klobásu do Pekelných dolů - motorkářské jeskyně. Klobása byla výborná a lidí docela dost. Taky čepovaný nealko pivo bylo výborný.
Odtud jsme měli v plánu jet do Dubé a odtud do Mělníka (nejprofláknutější silnice ve středních čechách). Ovšem člověk míní ... znáte to. Když jsme dorazili do Dubé na benzinku tak jsme čuměli jak blázni. Obrovský bouřkový mrak se clonou deště. Chvíli jsme se rozhodovali co a jak, no a pak ...
Já jsem se potřeboval dostat domů, takže jsem se s klukama rozloučil a zamířil na Boleslav. Cestou jsem očima tlačil mraky pryč, ale nebylo to nic platné. U Bezdězu začalo pršet a vydrželo to naštěstí jen do Boleslavi. Takže jsem ani moc nepromokl.
Kluci vyrazili do deště směr mělník, protože jeden jel do Mělníka a druhý do Prahy.
No i přes zkažený závěr projížďky to bylo super. Zatáčkovité silnice 2. a 3. třídy s poměrně pěkným povrchem jsme si fakt užili...
Vlastník | Petr.VF | |
---|---|---|
Vloženo | 11.11.2010 | |
Aktualizováno | 2.5.2012 | |
Zobrazeno | 10 686x |