Derbi X-Treme 50SM (2007)

Vlastník RokyNO
Vloženo 12.12.2023
Aktualizováno 9.5.2024

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 4 záznamů

RokyNO
RokyNO napsal 13.12.23 v 19:20

K tej spotrebe nieje to úplne presné keď som si ju kúpil tak som jazdil na nej každý deň dosť veľa a hlavne dlhé strme kopce môže to byť aj tým alebo je v nej niečo zle. Keby sa mi podarilo niečo zistiť nové tak dám vedieť

elvis78
elvis78 napsal 13.12.23 v 14:26 10b.

Super stroj

hruso25
hruso25 napsal 13.12.23 v 11:10 10b.

Ono ten agregát Minerelli am6 je poriadný čertík. A dvojnásobne to platí pri porovnaní so Simsonom. Dúfam, že to to nebude čítať môj simson.
Mám trošku upraveného Simsona. Jeho priemerná spotreba je baj očko cca das 4,5 litra, Hravo sa vyrovná JAWE 350.

Keby bol motor am6 upravený a bol by v ňom KIT 70 aj tak tých 9 litrov je moc. Ale to nie je podstatné. Hlavne, že je s ním plno zábavy.

pali3x
pali3x napsal 13.12.23 v 07:43 10b.

Pekná motorka, len ma zaráža spotreba: "Lesy, polia, lúky (okolo 9l), Cesta (okolo 7l).
Za to by sa "nehanbila" ani motorka s 20x väčším objemom (pri značne vyššej "dynamike"), alebo "pomerne" výkonné auto (=dnes také normálne 100+ kW). Na druhej strane, 50 ccm ide často na plný výkon.

Z pohľadu spotreby je to dosť nevhodná motorka pre mladého "jedinca", ktorý ešte nezarába. Tak cca 2 l/100km, ako má Honda PCX by bola primeraná spotreba

Nebolo na tej motorke niečo zlé? (Minule tu niekto písal o Simsone a tej vraj jazdil za cca 1,8 litra??) Máte spotrebu spočítanú správne ???